10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10.01.2018 10:35 | Son Güncelleme: 10.01.2018 10:35
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özgökçe, mesajında, gazetecilerin toplumun dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için özveriyle çalıştıklarını belirtti.

Demokrasinin, ahlakın ve adil düzenin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organlarının, toplumun gözü, kulağı ve sesi konumunda olduğunu işaret eden Özgökçe, şunları kaydetti:

"Gazeteciler, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile topluma her daim ışık tutarlar. Medya, yaptığı yayınlarla bir şehrin ve ülkenin ekonomik, kültürel, bilimsel ve siyasal gelişiminde önemli bir güce ve paya sahiptir. Özellikle Van'da faaliyet gösteren yerel medyanın görüş, öneri ve eleştirileri şehrimizin gelişimi açısından önemlidir. Biz yerel yönetimler olarak doğru, tarafsız ve önyargısız haberleri çok önemsiyor ve hizmetlerimizi gerçekleştirirken halkımıza ulaşmak ve halkımızdan bize ulaşım yollarından biri olarak görüyoruz. Bir şehrin vicdanı, gözü, kulağı ve dili olan yerel medyanın abone, reklam gibi ekonomik desteklerle daha da güçlendirilmesi ve desteklenmesi gerekiyor. O bakımdan, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile bu şerefli mesleği icra eden ve bizlerin önünü açan tüm fedakar gazetecilerimizin bu güzel gününü tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyor, bu zor görevi icra eden tüm gazetecilerimizin ailelerine de sağlıklı, huzurlu ve mutlu yıllar diliyorum."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title