Zonguldak: Çatı Katındaki Yangın Güçlükle Söndürüldü

Zonguldak: Çatı Katındaki Yangın Güçlükle Söndürüldü

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde Bir Evin Çatı Katında Çıkan Yangın, İtfaiye Ekiplerini Uzun Süre Uğraştırırken, Mahalleli Halkına Korkulu Anlar Yaşattı.

Zonguldak: Çatı Katındaki Yangın Güçlükle Söndürüldü

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde bir evin çatı katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerini uzun süre uğraştırırken, mahalleli halkına korkulu anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Bağlık Mahallesi 2 No'lu Sakindere Sokak'ta 3 katlı binanın çatı katında saat 22.00 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede tüm çatıyı saran alevler, mahalleliye korku dolu dakikalar yaşattı. Yangına, Ereğli Belediyesi'ne ait 2 itfaiye aracı ve ERDEMİR'e ait itfaiye araçları müdahale etti. Sokağın dar olması ve binanın arka sokağının bulunmaması, itfaiyenin müdahalesini zorlaştırdı. Çatı katının arkasında bulunan ağaçlar, ev sahipleri tarafından kesilirken, yangının diğer binalara da sıçramaması için itfaiye ekipleri uzun uğraş verdi. Mahalle halkı, meraklı gözlerle yangını izlerken, yakındaki binalarda oturan vatandaşlar da güvenlik için yangın söndürülünceye kadar evlerinden indirildi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan da yangın yerine gelerek söndürme çalışmalarını izledi. İtfaiye ekipleri, 2 saatlik bir çalışmanın ardından yangını kontrol altına alarak söndürdü. Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangın sonrası binanın çatı katı tamamen yandı.

Kaynak: İHA