Ziya Şahin Haberleri

Ziya Şahin haber, Ziya Şahin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ziya Şahin - Bugün
Kuraklık çam balını vurdu, arılar açlıkla karşı karşıya
"Böceğin yüzde 80-90'ı öldü" Mayıs ve Haziran aylarında çam balı üretim alanlarını dolaştıklarını belirten Türkiye Arıcılar Birliği Başkanı Ziya Şahin, "Mayıs ve Haziran ayındaki ısı değişiklikleri nedeniyle mevcut böceğin yüzde 80-90'ının öldüğünü tespit ettik.
Ziya Şahin - 5.9.2020
Kovid-19 bal tüketimini de artırdı
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bal tüketiminin arttığını, ülkeye yetecek kadar bal üretildiğini bildirdi.
Ziya Şahin - 30.8.2020
Muğla, gezginci arıcıların "çam balı" üssü oldu
Arıcıların yüzde 80'i gezginci Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, AA muhabirine, arıcıların yüzde 80'inin gezginci arıcılık yaptığını söyledi.
Ziya Şahin - 27.8.2020
Arı yetiştiricilerinden tüketiciye "belgesiz üretim" uyarısı
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde artan arı ürünleri tüketimiyle merdiven altı ve belgesiz üretimin de çoğaldığını belirterek, "Vatandaşlarımız bu dönemde işletme belgesi bulunmayan ve nerede üretildiği belli...
Ziya Şahin - 14.7.2020
Arıları için evine 860 kilometre uzakta yaşıyor
Bu yılın arıcılar için bereketli geçtiğini vurgulayan Güldağ, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin'in girişimleriyle bu sene ballarının değer kazandığını belirtti.
Ziya Şahin - 1.7.2020
Etiketteki "çam balı" ifadesi mutlu etti
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, AA muhabirine, 70 bine ulaşan üyelerinin, Arıcılık Kayıt Sistemi'ne kayıtlı 8 milyon arı kovanına sahip olduğunu söyledi.
Ziya Şahin - 19.5.2020
Arı ölümlerine karşı ilaçlama uyarısı
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin, arı ölümlerinin önlenmesi için tarımda ilaçlama konusunda planlamaya ve çiftçilerin bilgilendirilmesine ihtiyaç olduğunu belirtti.
Ziya Şahin - 14.5.2020
Kovid-19 arı ürünlerine talebi artırdı
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası arı ürünlerine talebin arttığını bildirdi.
Ziya Şahin - 4.5.2020
Yaşlı ve hasta bal üreticilerinin "kovan izni" sevinci
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Kovid-19 salgını nedeniyle yapılan "Evde kal" çağrılarına arıcıların da uyduğunu söyledi.
Ziya Şahin - 28.3.2020
TAB Başkanı Şahin'den, ballarda 'kalıntı ve kirlilik' algısı tepkisi
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Genel Başkanı Ziya Şahin, arıcılık ve arı ürünleri ilgili verilen bilgilerin yanlış olduğunu, yapılan açıklamaların ise arıcılık sektörüne ve arıcılara zarar verdiğini söyledi.
Ziya Şahin - 11.2.2020
Dış pazarı hedefleyen arıcılar yüksek yayla balına kimlik kazandıracak
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, AA muhabirine, Türk yayla ballarının kalitesine rağmen yurt dışında yeterince pazar bulamadığını söyledi.
Ziya Şahin - 4.2.2020
Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ziya Şahin: "Dünyanın en kaliteli balları Türkiye'de üretiliyor"
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, dünya çam balı ihtiyacının yüzde 92'sini karşılayan Türkiye'nin aynı zamanda en kaliteli bal üretilen ülke olduğunu söyledi.
Ziya Şahin - 16.1.2020
Sektör temsilcilerinden "taklit ve hileli" gıda tepkisi
Taklit ve tağşişin tedarik zincirinin de cezalandırılmasını istediklerini anlatan Totoş, şunları kaydetti: "Tarım ve Orman Bakanlığının yayınladığı taklit ve tağşiş listesi caydırıcı özellik taşıyor. İtalya'da yapılan bir çalışmayla gıda polisleri oluşturuldu. Türkiye'de de böyle bir çalışma yapılabilir. Doğal bir ürün olan zeytinyağı vatandaşın sağlığı için de önemli. Taklit ve tağşişi bu seviyede acımasız yapanların taammüden cinayetten yargılanması gerekir. Çünkü onlar bilerek ve isteyerek yanlış ürünü satıyorlar. Sağlık için zeytinyağı kullanmak isteyen, bu üründen hastalanıyorsa o zaman bu kişiler bilerek ve isteyerek hasta ediyor ve ölüme sürüklüyor demektir." "Bu şebekelerden bizi kurtarsınlar" Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin ise yıllardır merdiven altı ürünlere savaş açtıklarını, şikayette bulunduklarını bildirdi.
Ziya Şahin - 9.1.2020
Mersin'de arıcıların sağanak nedeniyle gördüğü zarar tespit ediliyor
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin ise yağış nedeniyle çok sayıda arının telef olduğunu aktardı.
Ziya Şahin - 17.12.2019
"GAP Bölgesinde Arıcılığın Genel Durumu, Sorunları ve Çözüm Önerileri" çalıştayı
- "Türkiye'de yeni bal üretimi alanlarına ihtiyaç var" Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin, dünyada yaklaşık 83,5 milyon bal arısının bulunduğunu, en fazla bal arısı kolisinin Hindistan, Çin ve Türkiye'de olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ziya Şahin Haberleri | Ziya Şahin Kimdir - Haberler - Ziya Şahin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ziya Şahin kimdir, hayatı ve biyografisi. Kuraklık çam balını vurdu, arılar açlıkla karşı karşıya.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 19:23:31. #1.15#
title