Zeytinyağı tesisinde çıkan 'prina' yangını 2 saatlik çalışmayla söndürüldü
Haberler » Güncel » Zeytinyağı tesisinde çıkan 'prina' yangını 2 saatlik çalışmayla söndürüldü - Haber

Zeytinyağı tesisinde çıkan 'prina' yangını 2 saatlik çalışmayla söndürüldü

MUĞLA'da, zeytinyağı üretim tesisinin bahçesinde, 'prina' olarak adlandırılan yağını çıkardıktan sonra ezilen zeytin artığının alev alması sonucu çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

Zeytinyağı tesisinde çıkan 'prina' yangını 2 saatlik çalışmayla söndürüldü
MUĞLA'da, zeytinyağı üretim tesisinin bahçesinde, 'prina' olarak adlandırılan yağını çıkardıktan sonra ezilen zeytin artığının alev alması sonucu çıkan yangın, ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışmasıyla söndürüldü. 
Yangın, saat 18.00 sıralarında Menteşe ilçesinin kırsal Paşapınarı Mahallesi'nde meydana geldi. Mehmet 'a ait zeytinyağı üretim tesisinin bahçesinden dumanların yükseldiğini fark edenler, ekiplerine durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipleri yangını söndürmek için çalışmalara başladı. yangının tesise sıçramasını önlemeye çalışırken, yaklaşık 2 saatlik çalışmanın sonucunda yangın söndürüldü. 
Olay yerinde yapılan incelemede 'prina' olarak adlandırılan yağını çıkardıktan sonra ezilen ve kurutulup kış aylarında yakacak olarak kullanılan zeytinlerin artığının alev aldığı belirlendi.  Bayır Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan incelemede yaklaşık 500 bin liralık prinanın yandığı öğrenildi.


Kaynak: DHA