Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Şanlıurfa/
Haberler » Güncel » Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Şanlıurfa/ - Haber

Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Şanlıurfa/

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere vatandaşların desteği sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin () 'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere vatandaşların desteği sürüyor.


Harran Kaymakamlığı ve belediyesi tarafında temin edilen kışlık giyim malzemeleri, Zeytin Dalı Harekatı'ndaki görevli askerlere gönderildi.


Kaymakam Ömer Faruk Çelik, 15 Temmuz Meydanı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.


Sınır ötesinde mücadele eden askerin yanında olduklarını belirten Çelik, şöyle konuştu:


"Vatandaşlarımız ülkemizin her türlü mücadelesinde dualarıyla gönülleriyle ve sevgileriyle birlikte oluyor. Kahramanlarımız ülkemizin üzerinde oynanan büyük oyunları bitirmek ve 'nin gücünü test eden düşmanlara karşı balyoz gibi gücünü gösteriyor. Harran İlçesi olarak kahraman ordumuzun neferlerine biz de onlarla birlikte olduğumuzu göstermek adına bu küçük yardımı gönderiyoruz. Burada destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim."


Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz da yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize çam sakızı, çoban armağanı onların yanında olduğumuzu göstermek için bu çalışmayı yaptıklarını ifade etti.


Yapılan duaların ardından yardım malzemesi taşıyan kamyon, Kilis'e doğru yol çıktı.


Törene, Kilis'in Musabeyli Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Polateli Kaymakamı Bayram Türker ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Adıyaman


Kahta ilçesine bağlı Karacaören köyünde yaşayan vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e yönelik gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerler için kurban kesip dua etti.


Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerler için köyde düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.


Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik ve diğer din görevlileri tarafından okunan Mevlid-i Şerif'ten sonra harekatın zaferle sonuçlanması için dualar edildi.


Karacaören Taziye Evi'nde düzenlenen mevlit programı, ikram edilen yemeğin ardından son buldu.


Köy sakinlerinden Turan Yıldırım, bu operasyonun hak ile batılın mücadelesi olduğunu, Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nda galip gelecek olan tarafın mutlaka Türkiye olacağını belirtti.


Programa, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Bedir Yeni, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, kurum amirleri ve köy halkı katıldı.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Şanlıurfa/

Manşet

Haberler