Yozgat Eğitimi Masaya Yatırıldı

Yozgat Eğitimi Masaya Yatırıldı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün İlin Eğitim Başarısını Yükseltmek Amacıyla Geniş Katılımlı Olarak Düzenlediği "Yozgat Eğitiminde Ortak Akıl Eksenli Yeni Yaklaşımlar Zirvesi" Tamamlandı.

Yozgat Eğitimi Masaya Yatırıldı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilin eğitim başarısını yükseltmek amacıyla geniş katılımlı olarak düzenlediği "Yozgat Eğitiminde Ortak Akıl Eksenli Yeni Yaklaşımlar Zirvesi" tamamlandı.

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde düzenlenen ve 2 gün süren toplantıya Yozgat Valisi Amir Çiçek, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cemal Taşar, Milli Eğitim Bakanı Başdanışmanı Mustafa Özgül, Dış İlişkiler Genel Müdürü Doç. Dr. İbrahim Özdemir, Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdür Yardımcısı Nuri Cantürk, Projeler Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı Erdoğan Serdengeçti, İl Milli Eğitim Müdürü İlimdar Kaya, Çevre İl Milli Eğitim müdürleri, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve eğitimciler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü İlimdar Kaya, Yozgat'ta eğitim başarı seviyesini yükseltmek için nelerin yapılması gerektiği konusunda bu toplantıyı düzenlediklerini belirterek, "Bu toplantıda eğitimin sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı, başarının nasıl yükselebileceği konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Toplantıdan çıkan sonuçlara göre hareket ederek, eğitim seviyemizi istediğimiz hedefe ulaştıracağız" dedi.

Daha sonra konuşan Yozgat Valisi Sayın Amir Çiçek, Yozgat'ın, tarihi ve yetiştirdiği insanlarla birlikte övünülecek bir il olduğunu belirterek, "Eğitimde nerede olduğumuzu ve nerelere gelebileceğimizi düşünerek toplumla birlikte topyekün bir çalışma başlattık. Hedefleri olmayan toplumların geleceği de olmaz. Hedefe ulaşmak için de en önemli unsur insandır. İnsanla uğraşan kurum da Milli Eğitim olduğuna göre bu zirvenin ve zirveden çıkacak kararlar ışığında bundan sonra yapılacak çalışmaların önemi Yozgat eğitiminin geleceği açısından çok önemlidir" dedi.

Projeler ve Koordinasyon Merkezi Başkanlığı uzmanları Dr. Rıdvan Özel ve Ufuk Üzüncü tarafından yürütülen ve ilk defa Yozgat'ta uygulanan bu çalışmanın çok başarılı ve verimli geçmesi nedeniyle pilot uygulama olarak kabul edilerek Türkiye çapında yaygınlaştırılacağı ve Yozgat'tan sonra Van ilinde de böyle bir toplantının düzenleneceği belirtildi.

(ÖE-SN-SN-Y)