Kapısı Açık Kalan Yolcu Uçağı, Havaalanına Geri Döndü

Kapısı Açık Kalan Yolcu Uçağı, Havaalanına Geri Döndü

Çin'den Endonezya'ya gitmek üzere havalanan bir yolcu uçağı, kabin kapılarından birinin tam kapanmadığı bir buçuk saat sonra anlaşılınca geri dönüp zorunlu iniş yaptı.

Çin'den Endonezya'ya gitmek için havalanan bir yolcu uçağında korku dolu anlar yaşandı. Uçağın kapısının açık kaldığı, kalkıştan bir buçuk saat sonra fark edilince, 180 yolcusu bulunan uçak havaalanına geri döndü.

YOLCULARLA HAVAYOLU GÖREVLİLERİ ARASINDA TANSİYON YÜKSELDİ

Southern Metropolis gazetesi, Çin'in güneyindeki Guangzhou Baiyun Havalimanı'ndan Endonezya'nın Bali eyaletine gitmek üzere Çarşamba günü yerel saatle 03.00'te havalanan Sriwijaya Havayolları'na ait 1159 sefer sayılı yolcu uçağının kalkıştan üç saat sonra zorunlu iniş için geri döndüğünü duyurdu. Gazete, kaptan pilotun kapılardan birinin tam kapanmadığını kalkıştan 1.5 saat sonra fark ettiğini, bu nedenle geri dönüş kararı aldığını yazdı. Haberde, kalkış limanına geri döndüklerini anlayan öfkeli yolcularla havayolu görevlileri arasında gerginlik yaşandığı da belirtildi.

UÇAKTA 180 YOLCU BULUNUYORDU

Guangdong TV'ye konuşan Sriwijaya Havayolları'nın Guangzhou ofisi müdürü olayı doğruladı. Yetkiliye göre, Boing 737 tipi uçakta 180 yolcu bulunuyordu.

Kapısı Açık Kalan Yolcu Uçağı, Havaalanına Geri Döndü
Kaynak: DHA