"Kişiye özel" ilan için Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'a soruşturma açıldı

"Kişiye özel" ilan için Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'a soruşturma açıldı

Yükseköğretim Kurulu, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ hakkında soruşturma açtı. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, Personel Daire Başkanlığı kadrosunda "kişiye özel" ilan açmıştı. Kriterleri karşılayan ve başvuran tek kişi rektörün eşi Derya Bağ olmuştu.

08.08.2020 22:47 | Son Güncelleme: 09.08.2020 02:47

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ hakkında soruşturma açıldı. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünce 7 Temmuz 2020'de öğretim görevlisi kadrosu için ilana çıkıldığı anımsatıldı. Rektör Bağ, Personel Daire Başkanlığı kadrosu için ilan açmıştı. Kriterleri karşılayan ve başvuran tek kişi rektörün eşi Derya Bağ olmuştu.

"GÜVENİLİRLİĞİ ZEDELENDİ"

Açıklamada, "İlanda özel şartların kişiye özel olarak belirlenerek rektörün eşini tarif eder şekilde olması nedeniyle; Yükseköğretimin teamül ve etik ilkeleri ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 7 Ağustos tarihli talimatı ile Yükseköğretim Denetleme Kurulunca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur" bilgisi verildi.

10 AĞUSTOS'TA TOPLANILACAK

Yine aynı üniversitede 2017'de Bağ'ın eşinin enstitü sekreterliği görevine atanması konusunda, YÖK tarafından yapılan uyarı neticesinde üniversite tarafından yapılan işlemin geri çekildiği anımsatılan açıklamada, "Konuyu görüşmek üzere Yükseköğretim Genel Kurulu 10 Ağustos'ta toplanacak olup rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik camianın itibarını zedeleyen uygulamalara, tutum ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir dille ve uyarı mahiyetinde ifade ederiz." vurgusu yapıldı.

'Kişiye özel' ilan için Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'a soruşturma açıldı

Kaynak: AA

Haber Yorumları (145)
KADİR: Adamlarda utanma yok.Her yıl çıkıyorlar karşımıza.Bir çeşit Şener Şen karakteri..Yaptım yaptım ama sor bir kere niye yaptım.
SÜMBÜLLÜ: Osmanlı yıkılırken memur takımına paşalara katiplere yüksek maaşlar bağlamıştı. Katibimin setiresi uzun eteği çamurdu. Herkes devlet kapısına kapılanmak rüşvet yemek iltimas ve hırsızlık için uğraşırdı. Boşa yıkılmadı. Bu da iltimas yapmış başörtülü bacımıza. Kadıköy iskelesindeki deri giysililerin üzerine idrar yaptığı bir bacımız vardı sahi ne oldu ona? Hani görmüştü bazı gazeteciler görüntüleri? Nerede onlar? Müslüman ey müslüman cehenneme odun ve müşriksin. Senin sahte namazların da yüzüne fırlatılacak.
UNKNOWN: Bu mu sadece devletin bütün kademeleri amca dayı hala yiğen torun diyerek konuyla veya o makamla alakası olmayan insanlara veriliyor göstermelik soruşturma açılmış sosyal medyada konuşulmasa bunu da görmezden gelirler hakkı olmayan makamı torpille bi yerlere gelip milletin parasını yiyenler gün gelir hesabını öderler
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Şu an buradasınız: "Kişiye özel" ilan için Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'a soruşturma açıldı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.9.2020 14:21:19. #1.15#
title