Emniyet Müdürlüğü, abart egzoz takılı kamyoneti tiye aldı

Emniyet Müdürlüğü, abart egzoz takılı kamyoneti tiye aldı

Trabzon Emniyet Müdürlüğü, kent genelinde abart egzoz kontrolü yaparken bir kamyonete takılı olan abart egzoza ceza kesmekle kalmadı videosunu Karadeniz fıkralarına nazire yaparcasına "Sende mi Brütüs" yazarak paylaştı.

16.06.2020 14:05 | Son Güncelleme: 16.06.2020 15:19

Trabzon'da polis ekipleri abart egzoz takan sürücülere göz açtırmıyor. Uygulamada durdurulan bir kamyonette tespit edilen abart egzoz yok artık dedirtti. Trabzon Emniyet Müdürlüğü ise bu görüntüleri, "Sende mi brütüs" notuyla paylaştı.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde çıkardıkları gürültüyle herkesi rahatsız eden abart egzozlu araçlar ve şahıslar üzerindeki uygulamalarını sürdürüyor.

ABART EGZOZA GEÇİT YOK

Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine de abart egzoz kullanan sürücüleri takibe alan polis ekipleri durdurulan araçlarda yaptıkları incelemede gürültü çıkaran egzoz ve yüksek sesle müzik dinleyen sürücüleri ceza kesiyor. Son aylarda yapılan uygulamalar kapsamında yaklaşık 350 araç sürücüsüne bin 516 TL'den başlayan para cezaları kesilirken, bazı araçlar ise trafikten men ediliyor.

"SENDE Mİ BRÜTÜS"

Şehrin farklı noktalarında yapılan uygulamalarda özellikle abart egzoz kullanan sürücülere göz açtırmayan polis ekipleri durdurdukları bir kamyonete abart egzoz takıldığını fark etti. Çevreyi rahatsız eden abart egzoz sürücüsüne ceza kesilirken, Trabzon Emniyet Müdürlüğü o görüntüleri "Sende mi Brütüs" notuyla paylaştı. Yük taşımak için kullanılan kamyonete takılan abart egzoz 'yok artık' dedirtirken, yetkililer, denetimlerin aralıksız süreceğini, vatandaşları rahatsız edecek, trafiği tehlikeye sokacak ve eksik belgeli hiçbir araca izin verilmeyeceğini belirttiler.

Emniyet Müdürlüğü, abart egzoz takılı kamyoneti tiye aldı
Emniyet Müdürlüğü, abart egzoz takılı kamyoneti tiye aldı

Kaynak: İHA

Haber Yorumları (6)
ANGARALI BEBE: 1, 4 motor ferrari gibi bağırıyor kesiinler tabi ceza. V 12 motor bile o kadar ses yapmazken ne hakkınız var gecenin bir vakti Paçalı Şahinlerle takla atmaya cıstık yapmaya çomarlar sizi.
ABART EGZOZA DÜŞMAN OLMAYIN: cehalete düşman olun. kendiliğinden mesele çözülecektir.
ERKAN S: Mizah, espiri iyidir. yaşama bakış açınızı güzelleştirir bunu yapan emniyet birimini tebrik ediyorum. ciddiyet ve kurallarından taviz vermeyen asık suratlı emniyet algısını kırmaya çalışmak, yerinde zamanında mizah ve vatandaşa daha ılımlı görünmek hoş ve güzel.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title