Yanık: "Popüler Kültür ile Beraber Türk Edebiyatı Çok Kötü Günler Yaşıyor" - Haberler
Haberi Paylaş

Yanık: "Popüler Kültür ile Beraber Türk Edebiyatı Çok Kötü Günler Yaşıyor"

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Yanık: 'Popüler Kültür ile Beraber Türk Edebiyatı Çok Kötü Günler Yaşıyor'

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hukuk Topluluğu tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda Şair-Yazar Kaan Murat Yanık tarafından, 'Şiir ve Şiir' konulu söyleşi düzenlendi.
Söyleşide, 'Kalküta' adlı yeni çıkan kitabıyla...

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hukuk Topluluğu tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda Şair-Yazar Kaan Murat Yanık tarafından, 'Şiir ve Şiir' konulu söyleşi düzenlendi.

Söyleşide, 'Kalküta' adlı yeni çıkan kitabıyla ilgili bilgi veren Şair - Yazar Kaan Murat Yanık, bu tür konferansların özellikle popüler kültürün edebiyatı pençesine aldığı bir zamanda, nitelikli edebiyatı öğrencilere anlatmak ve nitelikli edebiyat adına onlarla bir şeyler paylaşmak için yararlı bulduğunu söyledi.

Yanık, "Popüler kültür ile beraber Türk Edebiyatı çok kötü günler yaşıyor. İngiltere'de Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde popüler kültür, nitelikli edebiyatı kıskacı altına almıştır. Oradaki okur kitlesi, özellikle 18-30 yaş arasındaki okur kitlesi nitelikli edebiyatın farkında" diye konuştu.

Entel ile entelektüel insan kavramları arasında büyük bir fark olduğunu söyleyen Yanık, entel insanın bazı internet sitelerinden derlediği, edindiği bilgileri kullandığını, entelektüel insanın ise; kitap karıştıran, kitap bilen ve araştıran kişi olduğunu ifade etti.

Yanık, "Romanlarımızda her zaman ak - kara çatışması vardır. Bir insan ya kötüdür, ya iyidir. Hiçbir zaman bunun ortası yoktur. Edebiyat bu kadar cılız kaldığı zaman, popüler kültür her fırsatta ortaya çıkmaya, geniş bir alan bulmak için kendisinde güç buluyor" şeklinde konuştu. - GAZİANTEP

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Gaziantep Üniversitesi Kaan Murat Yanık Türk Edebiyatı Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title