Haberi Paylaş

Vatandaşlar yaz aylarında da Başkenti ABB'nin kent gezileriyle keşfediyor

Yerel Haberler

Vatandaşlar yaz aylarında da Başkenti ABB'nin kent gezileriyle keşfediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin çevre ilçelerine düzenlediği ücretsiz kent gezilerine yaz aylarında da devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin çevre ilçelerine düzenlediği ücretsiz kent gezilerine yaz aylarında da devam ediyor. 7'den 70'e yoğun ilgi gören kent gezileri ile yerel ekonominin canlanmasına da katkıda sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), bireysel ve grup olarak katılmak isteyenler için "Başkent 153" üzerinden başvuru almayı sürdürüyor. 2019 yılından bugüne kadar 52 binin üzerinde vatandaş kent gezilerine katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre ilçelere düzenlediği kent gezileriyle vatandaşlara Ankara'yı tanıtmaya devam ediyor. Aynı zamanda yerel esnafa da ekonomik yönden destek olmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında da vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeniyle ücretsiz kent gezileri düzenlemeyi sürdürüyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, sosyal belediyecilik örneklerinden biri olarak hayata geçirdiği hizmetiyle Ankara'nın tanıtımına ve yerel ekonominin canlanmasına da katkı sağlıyor. Yerli ve yabancı turistlerin kaynaşma fırsatı bulduğu turistik geziler çerçevesinde yöresel pazarları ziyaret eden vatandaşlar, tahsis edilen otobüslerle tarihi ve kültürel alanlar ile mesire yerlerini de geziyor.

Ücretsiz gezilere katılanların sayısı 52 bini geçti

Başkent 153'ü arayarak bireysel ya da grup şeklinde kontenjan dahilinde başvuru yapabilen vatandaşlar; Nallıhan, Bala, Kalecik, Kahramankazan, Beypazarı, Polatlı, Çubuk, Ayaş, Çamlıdere, Şereflikoçhisar, Kızılcahamam, Haymana, Evren, Güdül ve Elmadağ ilçelerine düzenlenen kent gezilerine yoğun ilgi gösteriyor. Başkentin ilçelerine düzenlenen sefer sayısı 2019 yılından itibaren bugüne kadar bin 312'ye ulaşırken, kent gezilerine katılanların sayısı da 52 bin 480 oldu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ankara Yerel Haberler

title