Haber : Üniversite-Kadın girişimciler iş birliği çalıştayı gerçekleştirildi - Haberler

Haberi Paylaş

Üniversite-Kadın girişimciler iş birliği çalıştayı gerçekleştirildi

 - Güncelleme:
Üniversite-Kadın girişimciler iş birliği çalıştayı gerçekleştirildi

Kadın Girişimciler İş Birliği" başlıklı program gerçekleştirildi.

Kadın Girişimciler İş Birliği" başlıklı program gerçekleştirildi.

Rektörlük Çalıştay Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ev sahipliği yaptı. Toplantıda; Düzce Üniversitesi'nin üretimini gerçekleştirdiği misellenmiş mantar kompostu, tıbbi ve yenilebilir mantar, tarımsal kompost ve malç materyali üretimi ile ilgili kadın girişimcilere ve halka sertifikalı eğitimler verilmesi, sıfır atık felsefesi doğrultusunda tarımsal atıkları değerlendirme ve gelir elde etme konularında ikili iş birliği yapılması, her türlü zirai atığın katma değerli ürünlere dönüştürülebileceği düşüncesinin halka anlatılması konularında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Çalıştayda ayrıca tarımsal atıkların değerlendirilmesi konusunda proje yazma eğitimleri verilmesi, çeşitli projelerin hayata geçirilmesi konularında da görüş alışverişinde bulunularak ikili iş birliği olanaklarının daha da geliştirilmesinin önemi vurgulandı. - DÜZCE

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Nigar Demircan Çakar Düzce Üniversitesi Mantar Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title