Haberler

Ülkemizin Huzurunu Kardeşliğini Kimse Bozamayacaktır"

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şubesi Başkanı Aydın Altaç, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 36 kişinin öldüğü, 147 kişinin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili bir kınama mesajı yayımladı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şubesi Başkanı Aydın Altaç, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda 36 kişinin öldüğü, 147 kişinin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili bir kınama mesajı yayımladı.

ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Altaç, "Yüz yıllarca bu topraklarda kardeşçe, birlikte yaşama isteğimize nifak tohumları ekmeye çalışanlar, hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaklarlardır. Ülkenin huzurunu, kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Terör ile hiç kimse amacına ulaşamayacaktır. Terör nereden gelirse gelsin, kaynağı ne olursa olsun, kime karşı işlenirse işlensin, millet olarak lanetliyoruz. Bu terörün birliğimize, kardeşimize, demokrasimize karşı işlenmiş olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Kandan, şiddetten ve kaostan beslenen terör, İstanbul'da masum vatandaşlarımızın canına kıymıştır. Terör örgütleri ve arkasındaki karanlık odaklar bilsinler ki; hain saldırılarla ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozamayacaklar. Barış ve kardeşliğe olan inancımızı sarsamayacak ve bizi yıldıramayacaklar. Milletimizin geçmişte olduğu gibi bugünde, teröre ve teröre destek verenlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde duracağına hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Millet olarak, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz . Bu alçakça saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliği bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Türkiye Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı ve Çerkez'i 78 milyon vatandaşı ile güçlü bir ülkedir" dedi.

Mübarek Ramazan ayında sivil vatandaşları hedef alarak bu kalleş saldırıyı gerçekleştiren insanlıktan nasibini almayan caniler olduğunu belirten Altaç, terör maşalarının milli birliği ve beraberliği bozmaya dün olduğu gibi bugün de güçlerinin yetmeyeceğini kaydetti. Altaç, "Terörün hiçbir meşru amacı olamaz, hiçbir sebep terörü haklı kılamaz, bu terör er ya da geç sona erecektir. Milletimizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan terör saldırısını nefretle kınıyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Yüce Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileğinde bulunuyoruz" diye konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Aydın Altaç Diyarbakır Yerel Haberler

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Bakmadan Geçme

Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ilgın, Kulu, Karapınar 19-20 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 19-20 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kaş, Korkutelli, Gazipaşa 19-20 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Ayaş, Çankaya 19-20 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 2024 KYK BURS BAŞVURU TARİHİ l KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title