Haberler

Selçuklu Belediyesi'nden Myanmar'a Yardım

Abone Ol

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Eylül ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında, Güney Doğu Asya'da Myanmar'ın Arakan Bölgesinde yaşayan ve şiddete uğrayıp evsiz kalan Arakanlı Müslümanlara 100 bin TL maddi yardım kararı alındığını...

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Eylül ayında gerçekleştirilen meclis toplantısında, Güney Doğu Asya'da Myanmar'ın Arakan Bölgesinde yaşayan ve şiddete uğrayıp evsiz kalan Arakanlı Müslümanlara 100 bin TL maddi yardım kararı alındığını açıkladı.

Haziran ayından bu yana şiddet olaylarının arttığı insanların zorla ülkelerini terk etmek zorunda kaldığı Myanmar'a Selçuklu Belediyesi duyarsız kalmadı. Selçuklu Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında, Arakanlı Müslümanlara yardım kararı çıktı. Myanmar'ın Arakan bölgesinde zor koşullarda yaşayan Müslümanlar için bir çok STK'ların destek verdiği projeye Selçuklu Belediyesi'de 100 bin TL'lik yardım yaptı.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Selçuklu Belediye Meclisinin Myanmar'a yardım kampanyasına katılma kararı aldığını açıklayarak, "Arakan bölgesinde yaşayan ve son dönemde artan şiddet olayları nedeniyle evsiz kalan ve yurtlarını terk eden binlerce insan, mülteci durumuna düşerek, komşu ülkelere sığınmaya çalışmaktadır. Barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalık tehlikesi ile karşı karşıya bulunan bu insanlar oldukça zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi vermektedir.Selçuklu Belediye Meclisimizde Konya Valiliğimizin koordinasyonunda başlatılan yardım kampanyasına 100 bin TL nakdi yardımla katılma kararı almıştır. Selçuklu Belediyesi olarak daha öncede Bangladeş ve Somaliye de yardım etmiştik. Derin üzüntü duyduğumuz bu coğrafyada da artan şiddet olaylarının biran evvel son bulmasını temenni ediyor, Belediye Meclisimize gösterdikleri bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum" dedi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Selçuklu Myanmar Arakan Konya Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title