Haberi Paylaş

Samsun'da Kültür Sanat

Samsun'da Kültür Sanat

Yerel Haberler

Bursa Devlet Tiyatrosu (DT), "Altın Kafeste Yangın" adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu (DT), "Altın Kafeste Yangın" adlı oyunu Samsunlu izleyicilerle buluşturacak.

Hidayet Sayın'ın yazdığı, Bora Özkula'nın yönettiği oyunda, Taner Turan, Rüyam Dirin, Kamil Korunan, Ecehan Şarman Çetinkaya, Sitare Tuna, Emir Çicek, Süheyla Zeybek, Bora Özkula, Erol Aydın, Emre Yaşa ve Burak Bektaş rol alıyor.

Oyunda şiirler, güfteler yazan, doğu ve batı formlarında besteler de yapan, sanatçı duyarlılığına sahip, hassas duygularla, tevazu sahibi olan Sultan Murat'ın önceleri amcasının tekliflerini kibarca reddetmesine rağmen baskılara dayanamayarak sultan olması, umutlar, umutsuzluklar, korkular, onur mücadelesi ile müzik dolu 28 yıllık esareti anlatılıyor.

Oyun, 23 ve 24 Nisan'da Atatürk Kültür Merkezi'nde Samsunlu sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

-"Bir Tenor Aranıyor"-

Samsun Devlet Opera ve Balesi ise "Bir Tenor Aranıyor" adlı müzikal komediyi sunacak.

Koreografisini Şebnem Şenel'in hazırladığı, orkestra şefliğini Tolga Taviş ve Bertan Rona'nın yaptığı gösteri, bugün Büyük Salonda sahnelenecek. - SAMSUN

Kaynak: AA / Yerel

Bora Özkula Samsun Altın Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title