Şahinbeyli Öğrenciler İstiklal Marşını En Güzel Okumak İçin Yarıştı - Haberler
Haberi Paylaş

Şahinbeyli Öğrenciler İstiklal Marşını En Güzel Okumak İçin Yarıştı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Şahinbeyli Öğrenciler İstiklal Marşını En Güzel Okumak İçin Yarıştı

Şahinbey Belediyesi tarafından, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler arası İstiklal Marşımızı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Şahinbey Belediyesi tarafından, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseler arası İstiklal Marşımızı güzel okuma yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ise ödülleri törenle verildi.

İstiklal Marşının kabul edilişinin 95'inci yıl dönümü nedeniyle Şahinbey Belediyesi tarafından İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.Yarışmaya katılan öğrenciler, büyük bir öz güvenle sahneye çıkarak okuma ve hitabet hünerlerini sergiledi.Yarışmaya 18 anaokulu, 62 ilkokul, 58 ortaokul, 41 liseden toplam 202 bin 400 yarışmacı katıldı. Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmanın ardından Şehitkamil Kültür Merkezinde Düzenlenen yarışmada ana okulları arasında Naime Durdu Doğmuş Anaokulu öğrencilerinden İrem Ceylin Oluğ birinci, Necip Fazıl Kısakürek Anaokulundan Nur Ecrin Cammaz ikinci, Zübeyde Hanım Anaokulundan Ecesu Kavi Üçüncü olurken, ilkokullar arsında 30 Ağustos İlkokulu öğrencilerinden Nisa Nur Aslan birinci, Şehit Adem Yavuz İlkokulundan Fatma Betül Gün ikinci, 25 Aralık İlkokulundan Semiye Nisa Doğan Üçüncü olurken, orta okulları arasında Şehit Adem Yavuz Ortaokulu öğrencilerinden Tuğba Hilal Gün, birinci, Nuriye Zekeriya Kına Ortaokulundan Güzel Gizem Güneş ikinci, Gazi Ortaokulundan Eda Ayturaz Üçüncü olurken, liseler arasında ise Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulu öğrencilerinden Soner Ergün er birinci, İ.M.K.B Anadolu Lisesinden Enes Duymuş ikinci, Gülşen Batar Anadolu Lisesinden Merve Yıldırım er üçüncü oldu.

202 BİN 4 YÜZ ÖĞRENCİ YARIŞTI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yarışmanın oldukça zorlu geçtiğini belirterek, "Çok güzel bir yarışma istiklal marşımızı en güzel okuyan kardeşimizi tespit etmeye çalışıyoruz. Ana okullarında, İlkokullarda, ortaokullarda ve lisede şuan 202 bin 400 yarışmacı yarıştı. Allah bu millete istiklal marşını bir daha yazdırmasın" dedi.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri Şehitkamil Kültür Merkezinde düzenlenen programda verildi. - GAZİANTEP

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Necip Fazıl Kısakürek, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title