Haberler

Muğla Müftülüğü İl Eğitim Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

Güncelleme:

Muğla Müftülüğü İl Eğitim Komisyonu, Müftü Yaşar Çapçı başkanlığında toplandı. Toplantıda, 2024 Yaz Kur'an Kursları ve diğer eğitim programlarının işleyişi masaya yatırıldı. Ayrıca, kurs hocalarına verilecek seminerlerin planlaması da yapıldı.

Muğla Müftülüğü İl Eğitim Komisyonu toplantısı, Müftü Yaşar Çapçı başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, 2024 Yaz Kur'an Kursları başta olmak üzere, yatılı yüzüne ve hafızlık Kur'an kursları ile Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki diğer eğitim programlarının işleyişi ve uygulama esasları masaya yatırıldı. Bu yıl ilk kez yaz yatılı Kur'an kursuna öğrenci kabul edecek olan Akçaova Hacı Mehmet Fikret Çiçek Hafızlık Yatılı Kursu için de hazırlıklar gözden geçirildi.

Toplantıda ayrıca Kur'an Kursu hocaları ve din görevlilerine verilecek seminerlerin planlaması, müfredat programı gibi konular da ayrıntılı olarak değerlendirildi. Bu seminerler ile kurs hocalarının eğitim becerilerinin artırılması ve müfredatın daha etkin bir şekilde uygulanması hedefleniyor.

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede, Kur'an kurslarının eğitim kalitesini artırmak için yapılan bu tür toplantıların önemine vurgu yaptı. Ayrıca, yeni eğitim dönemi için yapılan hazırlıkların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerektiğini belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Muğla Müftülüğü, bu tür eğitim faaliyetleri ile gençlerin dini eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeleri için çalışmalara devam ediyor. Müftülük, yaz döneminde açılacak olan yatılı ve yüzüne Kur'an kurslarının başarılı geçmesi için tüm imkanlarını seferber edecek.

Müftülük toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Müftü Yardımcısı Sema Özbakış, Menteşe İlçe Müftüsü Dr. Ertuğrul Akın, Ula İlçe Müftüsü Ebubekir Tatlı ve komisyonda yer alan hocalar katıldı. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Müftü Muğla Eğitim Yerel Güncel Haberler

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

Bakmadan Geçme

İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Garip Adası nerede, nasıl gidilir? KPSS ÖN LİSANS BAŞVURULARI 2024: KPSS ön lisans başvuruları nereden, nasıl yapılır? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Yeni Foça Halk Plajı nerede, nasıl gidilir? Ağrı bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Afyonkarahisar bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Ilıca Plajı nerede, nasıl gidilir? İzmir Ilıca Plajı ücretli mi, arabasız gidilir mi? Adıyaman bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Adana bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bayram tatilinde bankalar açık mı? Kurban Bayramı tatilinde bankalar çalışıyor mu? Süt dolu kovanın içine düşen bebek öldü! Olay ne, nerede oldu? ŞEBNEM BOZOKLU, KIZILCIK ŞERBETİ'NE Mİ GELİYOR? Şebnem Bozoklu hangi rol ile Kızılcık Şerbeti dizisine katılıyor? KPSS önlisans tercih ücretleri hangi bankaya yatıyor? KPSSP önlisans ücretleri hangi bankaya ödenir? Pırlanta Plajı nerede, nasıl gidilir? #127754 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Sazlıca Koyu nerede, nasıl gidilir? Boyalık plajı nerede, nasıl gidilir? #9728 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir?
Özgür Özel'den Bahçeli'ye çağrı: Kendi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza gelsin

Özgür Özel'den Bahçeli'ye çağrı: Kendi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza gelsin

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title