Haberler

Milletvekili Arslan, Cumhurbaşkanı ile Belarus'a Gitti

Abone Ol

AK Parti Düzce Milletvekili, Türkiye Belarus Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan’ı Fevai Arslan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte resmi temaslarda bulunmak için Belarus’a gitti.

AK Parti Düzce Milletvekili, Türkiye Belarus Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan'ı Fevai Arslan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte resmi temaslarda bulunmak için Belarus'a gitti.

Türkiye ile Belarus arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla kurulan Türkiye-Belarus Parlamentolar Arası Dostluk Grubu'nun Başkanı Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Belarus'a uçtu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de Belarus kafilesinde yer aldı.

Belarus'un başkenti Minsk kentinde düzenlenecek olan görüşmelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belarus Cumhurbaşkanı Alexander Lukaşenko ile iki ülke arasındaki ilişkileri görüşecek.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Belarus İş Forumu'na katıldıktan sonra Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Minsk Camisi'nin açılışına da katılacak. - DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Recep Tayyip Erdoğan Fevai Arslan Belarus Düzce Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

title