Haber : Maltepe arama-kurtarma ekibini güçlendirdi - Haberler

Haberi Paylaş

Maltepe arama-kurtarma ekibini güçlendirdi

 - Güncelleme:
Maltepe arama-kurtarma ekibini güçlendirdi

AKUT Vakfı ile imzalanan protokol çerçevesinde Maltepe Belediyesi personeli ve 8 kişilik arama-kurtarma ekibi, doğal afetlerle mücadele konusunda eğitime tabi tutuldu.

AKUT Vakfı ile imzalanan protokol çerçevesinde Maltepe Belediyesi personeli ve 8 kişilik arama-kurtarma ekibi, doğal afetlerle mücadele konusunda eğitime tabi tutuldu. Eğitimle eşzamanlı olarak personel sayısı da 8'den 25'e yükseltildi.

Doğal afetlerle mücadele kapsamında görevlerini sürdüren 8 kişilik Maltepe Belediyesi Arama-Kurtarma birimi yeni takviyelerle gücüne güç kattı. Nasuh Mahruki'nin başkanlığını sürdürdüğü AKUT Vakfı ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç arasında imzalanan protokol çerçevesinde, AKUT Vakfı Eğitim Merkezi'nde öncelikle mevcut personele, daha sonra belediyeden gönüllü olan diğer personellere arama-kurtarma konusunda eğitim verildi. Eğitimde sismik ve akustik dinleme, arama teknikleri, yarı ve tam teknik sedye tahliyesi, olay yeri yönetimi, bina destekleme sistemleri ve ulaşma teknikleri konusunda teorik eğitimi verildi. Uygulamalı eğitimlerle devam edecek program sonrası personel sayısı 25'e yükseldi. 25 kişilik bu ekip T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından herhangi bir müdahale için göreve çağrılabilecek. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Maltepe Belediyesi Arama Kurtarma Nasuh Mahruki Maltepe Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title