Haberler

Kazak Türklerinin Büyüğü Zuvka Batur Altay Köyü'nde Anıldı

Kazak Türklerinin büyüğü Zuvka Batur 150. yıl dönümünde Niğde’nin Ulukışla İlçesine bağlı Altay Köyü’nde düzenlenen törende anıldı.

Kazak Türklerinin büyüğü Zuvka Batur 150. yıl dönümünde Niğde'nin Ulukışla İlçesine bağlı Altay Köyü'nde düzenlenen törende anıldı.

Altay Köyü'nde düzenlenen anma törenine Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Niğde İl Genel Meclis üyesi Şahin Tulgar, Altay Köyü Muhtarı Abay Orhun ve köy halkı katıldı.

Türk Milletinin hiçbir dönemde esarete boyun eğmeyerek başka milletlerin boyunduruğunun altında kalmadığını söyleyen Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar yaptığı konuşmada şunları söyledi; "En büyük zulümler, katliamlar ve sinsi oyunlar milletimiz üzerinde kurgulanmış ve bu günde kurgulanmaktadır. Bu gün vesilesi ile Türklüğün ve bağımsızlığın simgesi Zuvka Batur'u ve diğer tüm Batur'ları rahmetle anıyorum" dedi.

Atar, "Yine Anadolu'ya göç ettikten sonra milletimizin onuru ve haysiyeti için kahramanca mücadele eden Süleyman Şah, Ertuğrul Gazi, Fatih, Yavuz ve Mustafa Kemal'i gibi büyükleri rahmetle anıyorum. Kazak Türklerinin 1935'de başlayan çileli yolculuklarının son bulması için 1950'de 'Kazak soydaşlarımızı ülkemize getirin' talimatını vererek çileli yolculuğu sonlandırın Adnan Menderes'i de rahmetle anıyorum. Yine terörle mücadele şehit verdiğimiz kahramanlara da Allah'tan rahmet diliyorum. Türk milleti yeryüzünde var olduğu müddetçe üzerimizde oynanan oyunlar da bitmeyecektir. Bunlara karşı uyanık olmalıyız, uyanık olmak zorundayız. Yeniden tüm kahramanları rahmetle anıyorum organize de emeği geçen Altay Muhtarımız Abay Orhun'a, Ömürhan Bey'e ve Altay Kızları Dernek Başkan'ı İlkvan Hanıma ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar Muhtar Abay Orhun'a günün anısına plaket taktim etti.

Program kaymakamın köylülerle sohbet etmesiyle sona erdi. - NİĞDE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Sıtkı Erat Ali Uğurlu Ulukışla Niğde Yerel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

title