Haber : "Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım" Kampanyası - Haberler

Haberi Paylaş

"Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım" Kampanyası

'Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım' Kampanyası

Tarsus Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, engellilere destek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında atık kapak topluyor.

Tarsus Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, engellilere destek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında atık kapak topluyor.

Okul Müdürü Yıldırım Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir alışveriş merkezinin başlattığı "Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım" kampanyası çerçevesinde Çocuk Gelişimi öğretmeni Hamide Yol öncülüğünde öğrenciler Seda Yeni, Zülal Türkmen ve Büşra Erdoğan'ın desteğiyle atık kapak toplama çalışması başlattıklarını söyledi.

Bir haftada 50 kiloya yakın kapak topladıklarını ifade eden Can, öğrencilerin topladıkları her 250 kilo kapak karşılığında bedensel engelliler için tekerlekli sandalye temin edileceğini belirterek, toplanan kapakların Bilkent Üniversitesi'ne gönderileceğini kaydetti.

Öğrencilerin bu kampanyaya destek olarak geri dönüşüm bilincini kazandığını vurgulayan Hamide Yol da kampanyaya katkı sağlayan öğrencileri kutladı.

Öğrencilerden Zülal Türkmen ise, engellilere küçük de olsa katkıları olacağı için mutlu olduklarını kaydetti.

- MERSİN

AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title