Haberi Paylaş

Ekipler 99'cu saatte enkazdan çıkarılan Ayfer'in isteğini kırmadı, istediği şarkıyı açıp dinletti

Yerel Haberler

Kahramanmaraş'ta depremin 99'uncu saatinde 15 yaşındaki Ayfer ve 101'inci saatinde de 13 yaşındaki kardeşi Fatma enkazdan canlı çıkarıldı. İtfaiye erleri, kurtarma sırasında Ayfer'in isteği üzerine Zeynep Bastık'ın "Gül beyaz gül" şarkısını dinletti.

Antalya Büyükşehir İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi, Kahramanmaraş Bahçelievler Mahallesi'nde 15 yaşındaki Ayfer'i enkaz altından sağ olarak kurtardı. Sismik ses dinleme ile hayat belirtisi alınmasının ardından zamana karşı yarışan ekipler, binada uzun bir koridor açarak Ayfer'in bulunduğu noktaya ulaştı.

ŞARKI DİNLEMEK İSTEDİ

10 saat süren kurtarma sırasında itfaiye erleri bilincini açık tutmak için sürekli olarak genç kızla konuşarak, sorular sordu. Ayfer, Zeynep Bastık'ın "Gül beyaz gül" adlı şarkısını dinlemek istedi, dondurmayı özlediğini söyledi. Antalya Büyükşehir İtfaiye erleri, genç kıza cep telefonundan açtıkları şarkıyı dinletti ve konuşa konuşa enkazdan sağ salim çıkardı. Bir de Ayfer'e birlikte dondurma yeme sözü verdiler.

KARDEŞİ DE SAĞ OLARAK ÇIKARILDI

Ardından aynı enkazda Ayfer'in kardeşi 13 yaşındaki Fatma'dan da hayat belirtisi geldi. Kurtarma çalışmalarına yoğunlaştıran itfaiye erleri 101. saatte Fatma'yı da enkazdan canlı olarak çıkartarak, sağlık ekiplerine teslim etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kahramanmaraş Zeynep Bastık Antalya İtfaiye 3. Sayfa Yerel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Yasemin Başkan:

İnsanların şoka girme durumu var ki çocuğun yaşadığı çok büyük travma yaşadığı travmaya değil şarkıya odaklanıyorsan otur insanlığını sorgula kötülediğin bu sosyal medya olmasa ulaşılamazdı belkide neden herşeye kötü niyetle bakıyorsunuz.

Cevap Yaz27Yayından Kaldır
mahalle sakini:

Çocukların beyni nasıl yıkamış sosyal medya ölümden dönüyor hala şarkı peşinde.

Cevap Yaz5220Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title