Haberler

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Açıklaması

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit SoroptimistOrhan mahallesi Şehit Mehmet Haluk Toksöz Parkı içindeki dernek binasında düzenlenen panele İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır ve Kocaeli Barosu avukatlarından Av. Özlem Çankaya ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Soroptimist

Orhan mahallesi Şehit Mehmet Haluk Toksöz Parkı içindeki dernek binasında düzenlenen panele İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır ve Kocaeli Barosu avukatlarından Av. Özlem Çankaya ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Panelde konuşmasında çocuk ve kadın istismarına vurgu yapan Doğan, "Dinimizce de kadına şiddet ve zulüm yasaklanmıştır. Günümüze baktığımızda ise yine devletimiz çıkarmış olduğu kanunlarla kadınlarımızın önünü açmaya çalışıyor. Kadınlarımız için her türlü yasa ve yükümlülükler getiriliyor. Buna rağmen kadınlarımıza uygulanan şiddetler ne yazık ki kanımızı donduruyor. Biz, bu konuda mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz" dedi.

Çocuk istismarına da değinen Doğan, "Çocuk kadınların en değerli varlığıdır. Bir annenin en büyük ideali çocuğunun en iyi şekilde yetişmesi, faydalı bir birey olması ve yüzünün hep gülmesidir. Benim annem 95 yaşında, hala ben onun en küçük çocuğuyum. Hangi yaşta, hangi konumda, nerede olursanız olun annenin yüreği çocuğuna her daim titrer. İstismara maruz kalmış bir çocuk bunun izlerini ömür boyu taşıyacaktır. Geleceğin sorunlu annesi ve babası olacak. Dolayısıyla çocuk istismarı konusu ülkemizin en çok konuşması ve üzerinde durması gereken konularından biridir. 4 yıl önce çocuk hakları masasını kurduk, daha sonra okulunu açtık. Çocuklarımıza bize nasıl müracaat edebileceklerini anlattık. Çocuklarımız öyle konularla ilgili bizlere başvurularda bulunuyorlar ki hayret verici konularla karşı karşıya kalıyoruz. Onların bu başvurularına karşı bizler de çok hassas şekilde çözümler üretmeye çalışıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından İzmit Soroptimist Kulübü Eski Başkan Nur Özdil, Nevzat Doğan'a katkılarından dolayı plaket verdi. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Haluk Nevzat Doğan Yerel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

Bakmadan Geçme

SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

title