Haberi Paylaş

Gazikent'te "Yeni Hukuk Muhakemeleri Kanunundaki Değişik Hükümler" Semineri Yapıldı

Yerel Haberler

Gazikent'te 'Yeni Hukuk Muhakemeleri Kanunundaki Değişik Hükümler' Semineri Yapıldı

Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Gaziantep Barosu işbirliğiyle "Yeni Hukuk Muhakemeleri Kanunundaki Değişik Hükümler" konulu seminer düzenlendi.

Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Gaziantep Barosu işbirliğiyle "Yeni Hukuk Muhakemeleri Kanunundaki Değişik Hükümler" konulu seminer düzenlendi.

Gazikent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özdemir, Gaziantep Barosu salonunda düzenlenen seminerde, kentte üniversite-sanayi işbirliğinin yanında hukukçular arasında işbirliğini geliştirmek için önemli bir adım attıklarını söyledi. Özdemir, "Üniversite olarak böyle bir etkinliği yaptığımız için çok mutluyuz. Biz sorunların konuşularak, demokratik bir platformda çözüme kavuşturulması için ülkemizin tüm sorunlarına çözüm bulmak için üniversite olarak çalışıyoruz" dedi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Baki Kuru da konuşmasında, Gaziantep'in ekonomik ve kültürel açıdan önemli bir şehir olduğuna işaret etti. Borçlar Kanunu, Ticaret Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu'ndaki değişikliklerin gündemde olduğunu belirten Kuru, yeni kanunun hukukçulara yüklediği sorumlulukları ele alacaklarını ifade etti.

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Can Budak da seminerde "Yeni Hukuk Muhakemeleri Kanunu Düzenlemesi ışığında çekişmeli yargı (Nizalı Kaza)" konusunda bir sunum yaptı.

Seminere, Adalet Komisyonu Başkanı Şefik Arslan, Baro Başkanı M. Zafer Okur, Gazikent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şanal Görgün, avukat Aziz Canatar ve akademisyenler katıldı.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA / Yerel

Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title