Haberler

Ezidilerin Dönüşü İçin Fizibilite Çalışmaları Başlatıldı

Güncelleme:

Avrupa Sol Parti eski Parlamenteri Ali Atalan, çözüm süreci kapsamında Ezidi kökenli yurttaşlar için bir dizi hazırlık yaptıklaını belirtti.

Azınlıklar dönüş yolunda
Çatışmalı ortam nedeniyle 1990'lı yıllarda köylerini terk ederek Avrupa'nın çeşitli ülkelerine göç eden Ezidiler için dönüş hazırlıkları başlatıldı.
Avrupa Sol Parti eski Parlamenteri ve Partinin Barış Sözcüsü görevini yürüten ve aslen Beşiri'li olan Ali Atalan, çözüm süreci kapsamında ve Demokratik Özerkliği esas alarak Mezopotamya'nın kadim halklarının geri dönebilme olanakları yaratma çabası içerisinde olduklarını söyledi. Batman'da Ezidilere ait onlarca köye geri dönüşlerin tekrardan gerçekleşmesi için girişimlerde bulunduklarını söyleyen Avrupa Sol Parti eski parlamenteri Ali Atalan, bütün Ezidi köylerini ziyaret ettiklerini belirterek, alan çalışması yaptıklarını söyledi. Ezidi toplumun dönmemesinin önündeki en büyük engelin egemenler tarafından inançlarının yok sayılmasının olduğuna dikkat çeken Atalan, Ezidi inancının semavi dinler kategorisinde yasal güvence alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Kaynak: Temsilci / Yerel

Ali Atalan Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500

Yorumlar (1)

shevsenkofatih_015@hotmail.com:

Gelmesinler mislimanlarla ekmek yiyelim tegeriler ac kalacak

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title