Haberi Paylaş

Eğitimde Gaziantep'in Değerleri Fotoğraf Sergisi Açıldı

Yerel Haberler

Eğitimde Gaziantep'in Değerleri Fotoğraf Sergisi Açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 53. Kütüphaneler Haftası kapsamında Eğitimde Gaziantep’in Değerleri konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 53. Kütüphaneler Haftası kapsamında Eğitimde Gaziantep'in Değerleri konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Bayazhan Gaziantep Kent Müzesindeki serginin açılışına, İl Kültür Müdürü Bülent Öztürk, Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Ayhan Doğan, Gaziantep Turizm Derneği Başkanı Sıtkı Severoğlu,TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkanı Hasan Özgür Girişken, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hülya Yıldız, TMMOB Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Burkay Güçyetmez, Dr. Samet Bayrak, Bilge Kazaz, Ercüment Asaf Yanıç, Gaziantepli yazar Akten Köylüoğlu ve davetliler katıldı. Kesilen açılış kurdelesinin ardından protokol ve davetliler, sergiyi gezdi. Yoğun ilgi gören sergide fotoğrafı bulunan Yazar Köylüoğlu, fotoğrafların kendisini geçmişe götürdüğünü belirterek, öğretmen-öğrenci saygısını ortaya koyduğunu ifade etti. Sergide ilkokuldaki fotoğrafları ile annesinin dikiş ve nakış kursundaki fotoğraflarının kullanıldığını da aktaran Köylüoğlu, "Şimdiki gençlerin böyle fotoğraflardan ibret alması lazım. Eskiyi bilerek, yeniyi yaşamak, onun üzerine bir şeyler katarak, birşeyler eksilterek değil de bir şeyler katarak yaşamaları gerektiğine inanıyorum" dedi.

1972-1973 Gaziantep Lisesi mezunu Sadık Çınar da fotoğraf sergisini gezerken eskiye gittiğini ve çok duygulandığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

SERGİ

Sergi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü ve Sıtkı Severoglu'nun kendi ve Halit Ziya Biçer, Dr. Samet Bayrak, Akten Köyluoğlu, Bilge Kazaz, Ercüment Asaf Yanıç, Asiye Tolunay Battal, Asiye Ilıman, Gaziantep Lisesi Mezunları Derneği, Paklava Sergisi'nin arşivinden derlediği eğitim fotoğrafları yer alıyor. 58 fotoğrafın bulunduğu sergi 16 Nisan Pazar gününe kadar gezilebilecek. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Gaziantep Üniversitesi Samet Bayrak Ayhan Doğan Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title