Haberi Paylaş
Bürokrat Eşlerinin Anneler Günü Etkinlikleri

Bürokrat Eşlerinin Anneler Günü Etkinlikleri

Yerel Haberler

Sivas Valisi Veysel Dalmaz'ın Eşi Sıdıka Dalmaz, 13 Mayıs Anneler Günü Nedeniyle Sivas Belediyesi İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi'nde Kalan Yaşlılarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

Sivas Valisi Veysel Dalmaz'ın eşi Sıdıka Dalmaz, 13 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Sivas Belediyesi İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi'nde kalan yaşlılarla kahvaltıda bir araya geldi.

Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri bahçesinde düzenlenen programa Sivas Valisi Veysel Dalmaz'ın eşi Sıdıka Dalmaz'ın yanı sıra, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fahri Erenel'in eşi Müzehher Erenel, Belediye Başkanı Sami Aydın'ın eşi Yurdagül Aydın, Vali Yardımcısı Nurtaç Arslan, Vali Yardımcısı Zafer Ataman'ın eşi Nermin Ataman, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Alkan'ın eşi Hüsniye Alkan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Akkale'nin eşi Aynur Akkale, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bakır'ın eşi Sevtap Bakır, İl Emniyet Müdürü Yahya Bal'ın eşi Pınar Bal, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım'ın eşi Hülya Yıldırım, Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Kayhan'ın eşi Gülseren Kayhan, Karayolları 16. Bölge Müdürü Mehmet Karaman'ın eşi Safizer Karaman katıldı.

Huzurevi'nde kalan yaşlılarla tek tek sohbet eden Sıdıka Dalmaz, açık havada verilen kahvaltıda onlara bir nevi farklı bir mekanı tattırdıkları ve sohbet etme imkanı buldukları için mutlu olduklarını ifade etti. Türk toplumunda annelerin önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Dalmaz, anne sevgisinin yerini dolduracak başka bir sevgi olmadığını, onların yalnız bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini söyledi. Dalmaz, "Bizlerde Anneler Günü nedeniyle bugün yaşlılarımızla bir araya geldik. Onlar, bizleri geleceğe taşıyan ve fedakarlıklara katlanan sevgiyi yüreklerimize eken en değerli varlıklarımız" dedi.

Toplumsal birlik ve beraberlikte saygı ve sevginin öneminin yansınamayacağını belirten Dalmaz, "Annesine sahip çıkmayan, hürmet etmeyen ve saygı göstermeyen bir bireyin geleceğinin güven içinde olması mümkün değildir. Annelerimize her zaman saygı ve sevgimizi gösterelim. Tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından huzurevinde kalan kadınlara alınan hediyeler verildi.

(İG-MÇ-Y)

12.05.2007 15:53 TSİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title