Haberler

Buca Belediyesi'nde En Düşük İşçi Maaşı 21 Bin 100 TL Oldu

Abone Ol

Buca Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında yapılan ek protokol görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Protokole göre, belediyedeki en düşük işçi maaşı tüm haklarıyla birlikte toplam 21 bin 100 TL oldu. Belediye emekçilerine seslenen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Yeni kazanımlarınız ananızın ak sütü gibi helal olsun” dedi.

Buca Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında yapılan ek protokol görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Protokole göre, belediyedeki en düşük işçi maaşı tüm haklarıyla birlikte toplam 21 bin 100 TL oldu. Belediye emekçilerine seslenen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Yeni kazanımlarınız ananızın ak sütü gibi helal olsun" dedi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik durum nedeniyle Buca Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesine bağlı olarak yapılan zam oranının yetersiz kaldığını belirten işçiler ek protokol talebinde bulundu. Bu süreçte Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Genel İş Sendikası Toplu İş Sözleşme Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Genel İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Ali Haydar Kara, Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube Başkanı Savaş Aras ve iş yeri temsilcileri ile görüşme yaptı.

Görüşme sonucunda Buca Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 19 bin 600 TL ve bin 500 TL yemek kartı olmak üzere toplam 21 bin 100 TL olarak belirlendi. Görüşmenin ardından açıklama yapan Başkan Kılıç, yeni kazanımların tüm emekçilere hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik koşulları çok iyi bildiklerini belirten Başkan Kılıç, şunları söyledi:

"Bu ekonomik sıkıntılarla açıkçası bugün anlaştığımız ücret veya ocak ayında yapılacak zamlar, bunların hiçbirinin insanca yaşamak için, yoksulluk hatta açlık sınırının üzerine geçebilmeniz için yeterli olmadığını ben de görüyorum. Şu an ki ekonomik krizin en fazla etkilediği kurumların başında yerel yönetimler geliyor. Ancak biz "işçimizi hiçbir zaman ama hiçbir zaman şu anki ekonomik krizin altında ezdirmeyeceğiz" dedik. Hak ettiği ücreti, alınlarının terini eninde sonunda vereceğimizi zaten konuşuyorduk. İşçilerimizin, emekçilerimizin sesini duyurabilecekleri yegane yer burası. Taşın altına elimizi koyduk. Çok değerli sendika temsilci arkadaşlarımızla, çok değerli genel başkan yardımcımızla birlikte en azından sizlere bir merhem olsun, şu anki ekonomik krizi en azından daha hafif bedelle atlatmanız için bir bedelde anlaştık. Hepinize ek protokoldeki anlaşmış olduğumuz ücretler hayırlı olsun. Güle güle harcarsınız inşallah."

Konuşmanın ardından Kılıç, sendika yönetimi ve belediye işçileri Moğollar'ın "Dinleyiverin Gari" şarkısı eşliğinde hep birlikte dans etti. Belediye işçilerinin ek protokol talepleriyle başlattıkları iş bırakma eylemi ise sona erdi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Buca Belediyesi Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title