Haberler

AK Parti Mardin İl Başkanlığında Bayramlaşma

- AK Parti Mardin İl Başkanlığında bayramlaşma Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir: "Gün seçim günü değil, haçlılarla mücadele günüdür, gün savaş günüdür"MARDİN - AK Parti Mardin İl Başkanlığı bayramın 3. gününde bir otelde düzenlediği bayramlaşma programı ile ile partililerle bir araya geldi.

- AK Parti Mardin İl Başkanlığında bayramlaşma

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir :

"Gün seçim günü değil, haçlılarla mücadele günüdür, gün savaş günüdür"

MARDİN - AK Parti Mardin İl Başkanlığı bayramın 3. gününde bir otelde düzenlediği bayramlaşma programı ile ile partililerle bir araya geldi. İl Başkanı Nihat Eri'nin ev sahipliği yaptığı programda yüzlerce partili Mardin il teşkilatı ve adaylar ile bayramlaşmak üzere uzun kuyruklar oluştur. Bayramlaşma programına partililerin ve adayların yanı sıra önceki dönem milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda konuşan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ikinci bayramı bir hafta sonra yaşamak istediklerini söyledi. Demir, "Gün seçim günü değil, namustur, bir siyasi partinin, bir ailenin seçilip kaybetme günü değildir, gün ümmeti Muhammedin haçlılarla girdiği mücadele günüdür. Gün savaş günüdür. Bugün Siyonistlerin, haçlıların coğrafyamızda kiminle uğraştığını bilmeyen yok. Onun için geçmişi kurcalamayalım. Hedefi iyi tespit etmemiz lazım bu aday olmuş bu yönetime girmiş şu olmuş bu olmuş değil. Mesele o mesele değil. Mesele bu ümmetin, bu bölgenin hassasiyetidir. Ayakta durması istikbalidir" dedi.

"Sandıklar açıldığında Mardin kalesine ay yıldızlı bayrağın yanına Ak davasının bayrağını da dikip Filistin'i sevindireceğiz"

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, sandıklar açıldığında Mardin kalesine ay yıldızlı bayrak ile birlikte Ak davanın da bayrağını dikerek Filistin'i sevindireceklerini söyledi. Demir, "Gün çelme takma günü değil. Gün sandıklar açıldığı zaman Mardin kalesine ay yıldızlı bayrağın yanı sıra Ak davanın da bayrağını diktiğimiz zaman sevinecek olan Filistin, Kudüs olacaktır. Gün birlik ve beraberlik olma günüdür. Ben ona kızdım buna kızdım. O aileye kinim var. CHP'ye vereceğim, MHP'ye vereceğim. Sen MHP, CHP'ye, Saadet'e oy verdiğin zaman kime oy verdiğini biliyor musun? Senin oyun çöpe gider çöpe. O partinin burada 55 bin, 60 bin oy alma şansı yok. O oyun yine HDP'ye gidecek. Mardin'in huzurunu bozmaya gidecek" diye konuştu.

Çalışmalarından dolayı kadınlara teşekkür

Programında partililere seslen Nihat Eri; Ramazan boyunca partililerin ve özellikle gençlik ve kadın kollarının alanda yaptıkları çalışmalara teşekkür etti. Erkeklerin kadınlar kadar çalışmadığını belirten Eri, her kapıyı erkeğin çalamayacağını söyledi. Eri, "Toplumumuzun kültür yapısı buna uygun değil. Dolayısı ile kadınlarımızın bu alanda öncü olması normal bir şeydir. Özellikle partili kardeşlerimden daha çok özen göstermelerini istiyorum. Eğer bir davaya inanıyorsak, aramızdaki çekişmeleri, kırgınlıkları rekabeti bir tarafa atmasını bilmeliyiz. Saraçoğlu mahallesinde kardeşlerimize saldırdılar, yaraladılar, Mazidağ'ında, Kızıltepe'de, Yalım'da Dargeçit'te saldırılara uğradık. Onları unutabiliriz. Suruç'ta yakın zamanda kardeşlerimiz saldırıya uğradılar. Milletvekili adayımız İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşi şehit oldu. Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün bunlar unutulabilir. Aliya İzzetbegoviç diyor ki 'Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır'. Ben hatır koyan gönül koyan liste dolayısı ile yönetim dolayısı ile başka bir şey dolayısı ile geride kalan arkadaşlarıma sesleniyorum. Lütfen sevgili kardeşlerim yarın hepimizin pişman olacağı bir sonuçla karşılaşmamak için Allah rızası için elinizden geleni yapın. Bu bizim kişisel davamız değildir. Top yekün milletin ve ümmetin davasıdır. 20 Haziran'da 15 Temmuz Şehitler Meydanında Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırlayacağız. Çarşamba günü herkesi mitingimize bekliyoruz. Tüm dostlar, ahbaplar, kardeşler, herkes meydanda yerini almalıdır. Taşıma konusunda bizler sizlere yardımcı olacağız. Köylerden gelişlerde taşıma işinde ve kumanyada ilçe başkanlarımız yardımcı olacak. O gün meydanda olalım. Cumhurbaşkanımızın karşında dimdik duralım" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından bayramlaşma programı sona erdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hayrettin Demir Ak Parti Yeşilli Mardin Yerel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? KPSS ÖABT Sınavı Ne Zaman, Saat Kaçta ve Yerleri Açıklandı Mı? TCMB Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? MB faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Hafsanur Sancaktutan ve Kubilay Aka sevgili mi? SON DAKİKA: DEPREM Mİ OLDU? Deprem nerede oldu? Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

title