AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin Açıklaması

AA - Yerel
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin Açıklaması

"Bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan "Peygamberimize Saygısızlık" haberini esefle karşılıyor, kınıyor, ve reddediyorum" dedi."Her Müslüman gibi bende şeref duyduğum peygamberimizi seviyorum" diyen Terkin, şunları söyledi."Ulusal basında bir"...

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin,

"Bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan "Peygamberimize Saygısızlık" haberini esefle karşılıyor, kınıyor, ve reddediyorum" dedi.

Terkin, parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, peygamberimize saygısızlık yapacak kadar cüretsiz ve cahil bir insan olmadığını belirtti

"Her Müslüman gibi bende şeref duyduğum peygamberimizi seviyorum" diyen Terkin, şunları söyledi:

"Ulusal basında bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan 'Peygamberimize Saygısızlık' haberini esefle karşılıyor, kınıyor ve reddediyorum.

'Peygamberimizin nüfus cüzdanı' adı altındaki böyle bir çalışmayı Kutlu doğum Haftası'nda yaptık. Böyle bir etkinliğe her bir Müslümanın ortak mukaddes değeri olarak katkı sağlaması için yapmıştım. Bu zaten bir ilk değil, biraz araştırıldığı zaman birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunun böyle çalışmalarının olduğunu tespit edebilirsiniz. Tamamen oradaki bilgiler Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı ve tüm Siyer Alimlerinin Peygamberimizin hayatını anlatan kitaplarından alınan bilgilerdir."

Muhabir: Özgün Tiran / Hakan Şahin

Yayıncı: Murat Paksoy - KIRKLARELİ

AA / Yerel

Kırklareli, Ak Parti, Yerel, Haberler

title