Böyle ittifak görülmedi! Kaynana, yeni geliniyle bir olup eski gelinini soydu - Haberler
Haberi Paylaş

Böyle ittifak görülmedi! Kaynana, yeni geliniyle bir olup eski gelinini soydu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa
Böyle ittifak görülmedi! Kaynana, yeni geliniyle bir olup eski gelinini soydu

İzmir'de bir kadın, eski gelinin tatile gitmesini fırsat bilip yeni gelini, oğlu ve akrabaları birlikte eski gelinin evine giderek düğünde alınan mobilya ve beyaz eşyaları çaldı. Arkadaşının mesajıyla durumu öğrenen eski gelin, tatili yarım bırakıp şehrine geri döndü. Mahkemeye taşınan olayda kayınvalide iddiaları reddetti. Kayınvalide, eski eş, yeni gelin ve akrabalara 5'er yıl hapis cezası verildi.

Konak ilçesinde oturan ve 12 yıl evli kalan G.G. ile C.Y. anlaşmalı olarak boşandı. Bir süre ortak yaşadıkları evde oturan ve 2 çocuğunun velayetinin babaya verilmesi üzerine taşınma kararı alan C.Y., iddiaya göre taşınmadan birkaç gün önce Çeşme'ye tatile gitti.

Tatilde bir arkadaşı kendisine mesaj atıp, evindeki eşyalarının eski eşi, eski eşinin yeni karısı ve kayınvalidesi ile birlikte gelen akrabaları tarafından taşındığını söyledi. Aldığı bu haber üzerine İzmir'e dönen C.Y., evinin kapı kilidinin de değiştirildiğini fark edince avukatları aracılığı ile şikayette bulundu.

Eve izinsiz giren eski eşi G.G, annesi A.G., kızı S.Ö. ile akrabaları G.G. ve eski eşi G.G.'nin yeni eşi F.G. hakkında 'hırsızlık' ve ' Konut dokunulmazlığını ihlal' suçundan dava açıldı. İzmir 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada C.Y., "Ev eşyaları dışında 6 adet bilezik, 3 bin 500 lira para ve 1 çeyrek altını da götürmüşler. Toplam zararım 35 bin lira. Şüphelilerin eylemi hırsızlıktır" dedi.

Eski kayınvalide A.G. ise kendisi tarafından alınıp eve konulan ve artık işe yaramaz olan eşyaları evden çıkarttığını savunarak, bu eşyaların bir kısmını attığını, bir kısmını ise tanımadığı fakir kişilere verdiğini söyledi. Diğer sanıklar da benzer ifadeler vererek kendilerine iftira atıldığını iddia etti.

İzmir 2. Asliye Ceza Mahkemesi, yargılama sonucunda her bir sanığa 'hırsızlık' suçundan 4 yıl 2 ay, 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçundan da 10 ay olmak üzere toplamda 5'er yıl hapis cezası verdi. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi ise yapılan itirazları reddederek kararın usul ve yasaya uygun olduğuna kanaat getirdi ve sanıklar hakkında yakalama kararı çıktı. Tutuklanan 5 sanık, tekrar İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına itirazda bulundu. Bu kez savcılık, sanıkların serbest bırakılıp, dosyanın tekrar yerel mahkemede değerlendirilmesi kararını aldı.

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500