Muhammet Zeki Kılıç - Muhammet Zeki Kılıç Yazıları - Haberler.com

Haberler
Haberler

Muhammet Zeki Kılıç Yazıları

Muhammet Zeki Kılıç

Muhammet Zeki Kılıç

Dijital Dönüşüm Uzmanı

1994 Kars \ Selim'de doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Altınbaş Üniversitesi İşletme bölümünde Endüstri 4.0 Etkisiyle Pazarlama 4.0 Kavramı ve Müşteri Deneyimi Açısından Geleneksel ve Dijital Alışverişin İncelenmesi üzerine tamamladı.

Yazarın Tüm Yazıları

Soğuk savaş: Veri

Soğuk savaş: Veri

İkinci dünya savaşı sonrasında başlayan ve 90'lı yılların başına kadar süren yeni dünya da batı ve doğu bloklarının başını çektiği ideoloji..
07.01.2023
Teknoloji gelişiminde dünya

Teknoloji gelişiminde dünya

Bugün kullandığımız teknoloji yakın bir tarihin birikiminden ibaret düşüncesi aslında bir yanılgının bizlerde oluşturduğu ön yargıdır. İnsanoğlu..
26.09.2022
Nesnelerin interneti ve pazarlama

Nesnelerin interneti ve pazarlama

Pazarlama da önemli olan kavramlardan birisi internet ve onunla ilişkili olan nesnelerin interneti kavramıdır. Nesnelerin interneti (IoT), internet..
23.07.2022
Teknoloji odağında işletmeler

Teknoloji odağında işletmeler

Dijital teknoloji günümüz şartlarında birçok modern işletmenin yol göstericisi olarak daha fazla rol almaktadır. OECD'nin tanımladığı gibi, dijital..
16.04.2022
Savaş teknolojisi; Robotlar, insansız taşıtlar ve siber saldırı

Savaş teknolojisi; Robotlar, insansız..

İlk kardeş kavgasının ardından toprağa düşen kan damlasının oluşturduğu, zulüm ve kavgalar binlerce yıl sonra bile durmadan yeryüzüne savrulmaktadır...
13.03.2022
Metaverse; Yeni Hayat

Metaverse; Yeni Hayat

21. yüzyılın başlangıcından itibaren sürekli gelişmekte olan ve her geçen gün farklı model ve kullanım özellikleriyle hayatımızın bir parçası haline..
02.01.2022
Endüstri devrimleri: Toplum 5.0 ve Türkiye

Endüstri devrimleri: Toplum 5.0 ve Türkiye

İnsanoğlu yaratılıştan günümüze kadar günlük yaşamlarını kolaylaştıracak birçok buluşa bazen tesadüfen bazen ise uzun uğraşlar sonucunda hayatımıza..
11.12.2021
İnsanlık tarihindeki üç önemli gelişim: Tarım, Sanayi Devrimi ve Datalar

İnsanlık tarihindeki üç önemli gelişim:..

Yaratılıştan günümüze kadar ki insanlık tarihini incelediğimizde bazı önemli anlar insanlığın gelişimine çok fazla etki sağlamıştır. Bu etkilerin..
11.10.2021
Covid-19 salgını odağında gelecek

Covid-19 salgını odağında gelecek

İnsanoğlu; varoluştan bugüne kadar savaşlar, doğal afetler, salgınlar olmak üzere ölümcül sonuçları olan birçok etkileşime maruz kalmıştır. Aralık..
07.09.2021
Elon Musk'ın gelecek projesi: Neuralink

Elon Musk'ın gelecek projesi: Neuralink

Elon Musk, son yıllarda Tesla ve Space X gibi başarılı yatırımlarla adını bütün dünyaya duyurmaya devam etmektedir. 2020 yılında lanse ettiği..
21.08.2021
FOMO: Sosyal medya hastalığı

FOMO: Sosyal medya hastalığı

Sabah kalkar kalkmaz ilk iş olarak sosyal medya hesaplarınıza bakmadan duramıyorsanız ve günün her dakikası internet ile bağımlı yaşamaya..
01.08.2021
İnternetin karanlık yüzüyle tanışmaya hazır mısınız?

İnternetin karanlık yüzüyle tanışmaya hazır..

İnternetin mobil cihazlarda kullanılmaya başlanmasıyla birlikte daha önce sınırlı sayıda olan kullanıcı sayısı Dünyadaki toplam nüfusun yarısından..
28.07.2021
title