Yaşlı Dayanışma Merkezleri'nde Sinema Günleri

Yaşlı Dayanışma Merkezleri'nde Sinema Günleri

08.03.2018 12:15 | Son Güncelleme: 08.03.2018 12:15
Yaşlı Dayanışma Merkezleri'nde Sinema Günleri

Yenimahalle Belediyesinin 50 yaş üstü vatandaşlara yönelik hizmete sunduğu İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri’nde günler dolu dolu geçiyor.

Yenimahalle Belediyesinin 50 yaş üstü vatandaşlara yönelik hizmete sunduğu İkinci Bahar Dayanışma Merkezleri'nde günler dolu dolu geçiyor.

İkinci baharını yaşayanların hayatına anlam katmaya devam eden Yenimahalle Belediyesi, emeklilerin uğrak yeri olan Gazi Mahallesi, Karşıyaka, Şentepe, Yenimahalle Merkez ve Meydan Yaşlı Dayanışma Merkezleri'nde 3 bine yakın üyesine kesintisiz hizmet veriyor. Hizmete girdiği günden bu yana müdavimlerinin hayatlarını renklendiren merkezlerde kimi zaman eğitim seminerleri, kimi zaman kültür gezileri, kimi zaman piknikler, kimi zaman da tiyatro, drama etkinlikleri düzenleniyor. Hemen her gün ayrı bir etkinlikle üyelerine keyifli bir sosyal yaşam sunan merkezlerde son olarak sinema keyfi yaşandı. Sinemayı üyelerinin ayağına getiren Yenimahalle Belediyesi, 5 ayrı merkezde hafta boyu "Senin Hikayen", "Babam ve Oğlum", "Vizontele: Tuuba", "Beyaz Melek" ve "Unutursam Fısılda" filmlerinin gösterimini yaptı.

Yenimahalle'nin kaynaklarının Yenimahalleliler için kullanıldığını söyleyen Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Bu ülkeye hizmet etmiş, emek vermiş emeklilerimizin evlerinde oturmalarını ya da kahve köşelerinde vakit öldürmelerini istemiyoruz. Bu tesislerimizde nezih ortamlarda yeni arkadaşlıklar kuruyor, yurttaşlarımız sosyal hayata katılıyor ve belediyemizin imkanlarından faydalanıyorlar" dedi. - ANKARA

Yaşlı Dayanışma Merkezleri'nde Sinema Günleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title