Haberler

Kanı bu grupta olanlar şimdilerde çok dikkat! Adamı tabuta göndermekten beter ediyor

Abone Ol

Türkiye'de ve özellikle İstanbul'da sivrisinek ısırmalarında artış görülmeye başlandı. Uzmanlar, sineklerin özellikle 0 kan grubundaki insanları hedef aldığını ve sineklerin taşıdığı hastalıklara karşı çok dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Yunanistan'da çok sayıda kişinin ölümüne neden olan Batı Nil virüsünün Türkiye'de de her an görülebileceği şeklinde uyarılar gelmesinin ardından İstanbul'da sivrisinek şikayetlerinde artış görüldü. Hem kamu kurumları hem de belediyeler ilaçlama faaliyetlerini artırırken, konu hakkında vatandaşlara da önemli bir bilgilendirme yapıldı.

0 KAN GRUBUNU DAHA ÇOK ISIRIYOR

Japonya'da gerçekleştirilen bir araştırmaya göre sivrisinekler, 0 kan grubundaki kişileri daha fazla ısırıyor. Bunun nedeni ise sineklerin 0 kan grubunu, diğer kan gruplarına göre daha lezzetli bulmaları. Uzmanlar şimdilerde virüsün dolaşımda olması nedeniyle her zamankinden daha dikkatli olunması gerektiğini aksi takdirde Batı Nil Virüsü'nün ciddi etkileri olduğunu belirtiyor.

DOLUNAY ZAMANI DAHA HAREKETLİLER

Yine ABD kaynaklı bir araştırmaya göre, sivrisinekler, dolunay zamanında, diğer zamanlarda olduklarından 500 kat daha hareketli oluyor. Sivrisinekleri çeken başka bir etken ise ayak kokusu. Ayak kokusu, sivrisinekleri çeken bir etken.

Kaynak: Haberler.com / Yaşam

İstanbul Türkiye Yaşam Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

12 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 12 Aralık Salı burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 11 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 11 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 11 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 11 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 11 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık Konya su kesintisi listesi! Yalı Çapkını 50.bölüm fragmanı İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 11 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Adabımuaşeret dersi nedir? Adabımuaşeret dersi zorunlu mu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 11 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Asgari ücret toplantısı bitti mi? Asgari ücret toplantısı sonrası açıklamalar! Şırnak deprem mi oldu? Şırnak deprem şiddeti nedir? Bambaşka Biri günü mü değişti? Bambaşka Biri bu akşam neden yok?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title