Haberler

Burhaniye'de Zehra Teyze Yalnız Değil

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Belediyesi ‘Yalnız Değilsiniz’ ekibi, Burhaniye Devlet Hastanesi yoğun bakım bölümünde 10 gün tedavi gören Zehra Banık’a, hastane odasında geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Burhaniye Belediyesi 'Yalnız Değilsiniz' ekibi, Burhaniye Devlet Hastanesi yoğun bakım bölümünde 10 gün tedavi gören Zehra Banık'a, hastane odasında geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği 'Yalnız Değilsiniz' projesi, hız kesmeden devam ediyor. Burhaniye Belediyesi sağlık ekipleri; yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahiplerine yönelik proje kapsamında her gün mahalle mahalle gezerek ihtiyacı olanların kapılarını çalmayı sürdürüyor.

Evde bulamayınca merak ettiler

Burhaniye Belediyesi sağlık ekipleri, Orjan Sitesi'nde yalnız yaşayan ve iki yıldır düzenli olarak uğrayıp, ihtiyaçlarını karşıladıkları 80 yaşındaki Zehra Banık'ı üst üste gerçekleştirdikleri iki ziyarette evde bulamayınca, merak edip aradı. 'Yalnız Değilsiniz' hemşireleri, hastaneye kaldırıldığını ve 10 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gördüğünü öğrendikleri Zehra Teyze'yi, hastane odasında da yalnız bırakmadı. Banık'a Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal adına geçmiş olsun dileklerini ileten 'Yalnız Değilsiniz' ekibi, kendisine içinde çay, kahve, kolonya ve şeker bulunan hediye paketini de takdim etti.

Tedavisinin ardından şimdi iyi olduğunu ve sağlık ekibinin ziyaretinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Banık, duygularını şu sözlerle ifade etti: "İki senedir 'Yalnız Değilsiniz' projesi kapsamında beni ziyarete gelirler. Zaman zaman Çanakkale'deki akrabalarımın yanına gittiğimi bilirler. Eve ilk geldiklerinde yine oraya gittim zannetmişler. İkinci kez evde bulamayınca da merak etmişler. Arayıp hastanede olduğumu öğrendiler ve ziyaretime geldiler. Çok mutlu oldum. Ben yalnız yaşıyorum ama yalnız olmadığımı bilmek çok güzel. Evimin temizliğinden yemek yardımına kadar birçok ihtiyacımı Burhaniye Belediyesi karşılıyor. Sağlık ekibi hemşireleriyle tanışmadan önce evden dışarı çıkamıyordum. Hava güzel olduğu zamanlar beni gezmeye ya da kahvaltı etmeye götürüyorlar. Belediye Başkanımız Necdet Uysal'a bizi yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ediyorum." - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Burhaniye Belediyesi Necdet Uysal Balıkesir Yaşam Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

ANESTEZİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Anestezi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi!
ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title