Koronayı unutup yardım kuyruğuna girdiler, yapılan anos hayallerini suya düşürdü
Advertisement

Koronayı unutup yardım kuyruğuna girdiler, yapılan anos hayallerini suya düşürdü

Demirören Haber Ajansı / Erkan ALTUNTAŞ - Haberler | Güncel

Aksaray'da Kızılay önünde geçmiş Ramazanlar'da olduğu gibi bu yıl da yardım dağıtılacağını düşünen çok sayıda kişi, kalabalık oluşturdu. Yetkililer, şu anda herhangi bir dağıtım olmadığını, olması halinde pandemi nedeniyle yardım alacak kişilerin adreslerine teslim edileceğini söyledi. Açıklamaya rağmen bina önünden ayrılmayan kalabalık, polisin megafonla yardım yapılmayacağı yönündeki anonsunun ardından dağıldı.

Kızılay Aksaray Şubesi önünde sabah erken saatlerde toplanan, çoğunluğu kadınlardan oluşan kabalalık, geçmiş Ramazanlar'da olduğu gibi bu yıl da yardım dağıtılacağı düşüncesiyle beklemeye başladı. Yaklaşık 300 metreyi bulan sırada bekleyen kalabalık, sosyal mesafe kuralını da hiçe saydı.

ANOS YAPILDI

Kalabalığı gören yetkililer, şu anda herhangi bir dağıtım olmadığını, olması halinde pandemi nedeniyle yardım alacak kişilerin adreslerine teslim edileceğini söyledi. Açıklamaya rağmen bina önünden ayrılmayan kalabalık, polisin megafonla yardım yapılmayacağı yönündeki anonsunun ardından dağıldı.

Kızılay'dan yardım alacaklarını düşünüp kuyruğa girdiler, uyarı gelince dağıldılar

"BİLGİLENDİRDİM AMA İNANMADILAR"

Bölgede taksicilik yapan Haydar Mutlu, "Kızılay'ın, bu yıl salgın nedeniyle yardımları, evlere teslim ettiğini söyleyip beklememeleri konusunda bilgilendirip yardımcı olmaya çalıştım. Ama inanmadılar ve yaklaşık 300 metre kuyruk oluştu. Gerçekten çok yazık. Bu şekilde kalabalıklar oluşturmamamız lazım. Bu dönemde tam korunmamız gerekir. Herkes kendini korumazsa bu salgından kurtulamayız" dedi.

Koronayı unutup yardım kuyruğuna girdiler, yapılan anos hayallerini suya düşürdü

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Erkan ALTUNTAŞ

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title