Yangında Patlayan Televizyonun Sesine Uyanan 6 Kişilik Aile Ölümden Döndü

Yangında Patlayan Televizyonun Sesine Uyanan 6 Kişilik Aile Ölümden Döndü

Samsun'da bir evde çıkan yangında, şans eseri televizyonun patlama sesine uyanan 6 kişilik aile ölümden döndü.

Samsun'da bir evde çıkan yangında 6 kişilik aile şans eseri televizyonun patlama sesine uyandı itfaiye tarafından kurtarıldı.

Samsun'da bir evde çıkan yangında dumandan zehirlenen üst kattaki 3 kişi itfaiye tarafından yangın merdiveni ile balkondan çıkarılarak tedavi altına alınırken, yangın sırasında televizyonun patlama sesine uyanan 6 kişilik aile ise ölümden döndü.

EVDE YANGIN ÇIKTI

Yangın, Samsun'un İlkadım ilçesi Kışla Mahallesi Kamber Sokak'ta saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Tek katlı evin zemin katında oturan Erdal Çelik'in oturduğu evde yangın çıktı.

TELEVİZYONUN PATLAMA SESİNE UYANDILAR

Uykuda olan Erdal Çelik, eşi Lütfiye Çelik ile 4 çocukları patlama sesi üzerine uyanarak ölümden döndüler. Son anda evden kendilerini dışarı atan aile canlarını kurtarırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü.

İTFAİYE MERDİVENİYLE KURTARILDILAR

Yangında dumanların sardığı üst katta oturan Yılmaz Bel, Meliha Bel ve İkbal Bel itfaiye tarafından kobra diye adlandırılan yangın söndürme aracının merdiveni ile kurtarıldılar.

Dumandan zehirlenen Yılmaz Bel, Meliha Bel ve İkbal Bel, 112 Acil Servis ekipleri tarafından ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gazi Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

YANGIN KABLO PRİZİNDEN ÇIKTI

Yangının çıktığı evin oturma odasında incelemede bulunan itfaiye ekipleri yangının ara kablo prizinden çıktığını tespit etti. Yangın sırasında evde bulunan televizyonun patlaması sonucu patlama sesine uyanan 6 kişilik ailenin ölümden döndüğü öğrenildi. Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.