YALÇIN KÜÇÜK HABERLERİ

Yalçın Küçük haber, Yalçın Küçük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yalçın Küçük

Yalçın Küçük

Doğum Yeri Hatay / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1938

Yalçın Küçük Kimdir ?

1 Temmuz 1938 tarihinde Hatay'ın İskenderun ilçesinde doğdu. Kabataş Lisesi'nde öğrenim gördü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında Fikir Kulüpleri Federasyonu, Sosyalist Fikir Kulüpleri Federasyonu, Dev-Genç ve Türkiye Halk Kurtuluş Partisi gibi çeşitli federasyonlarda görev aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yalçın Küçük - 05.03.2021
Dünya Kadınlar Festivali İstanbul başladı
İnsanlığı besleyen de daima değişim olmuştur. Değişim, ilerleme, gelişim, kız çocuklarının eğitiminden, oy kullanmaya, evlilik hakkında özgürce karar verebilmeye, bunlar hep kilit unsurlar. Bu festivalin gelecekteki kızlarımızı ve onlara kuvvetli bir ses, belli bir amaç vererek ve eşitliğin onların hakkı olduğu bilincini aşılayarak onları nasıl güçlü kılacağımıza dair düşünmek için bir fırsat olacağından eminim. Tüm bunlar geniş çaplı WOW hareketinin bir parçası. Son 11 yılda neredeyse 157 festival düzenledik. Bu festivallerin hepsi de aidiyet hissimizi güçlendirdi. Festivalin adı Dünya Kadınlar Festivali çünkü birbirimizin hikayelerini dinlemez, birbirimizin deneyimlerinden öğrenmezsek sadece bir kutuda kendi kendimizle uğraşırız. Bize asıl düşen ise dayanışma içinde el ele tutuşup değişime imza atmak." Açıklamaya göre, festivalin ilk gün sunuculuğunu gazeteci Duygu Demirdağ üstleniyor. Festivalde bugün; Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü'nün Osmanlı'dan günümüze kadın hareketini ele alacağı konuşmasının ardından, İBB Sosyal Politikalar Koordinatörü Zelal Yalçın Küçük, Engelli Kadın Derneği üyesi avukat Arzu Şenyurt Akdağ, Kadın Koalisyonu gönüllüsü Sinem Mısırlıoğlu gibi Türkiye'nin önde gelen aktivistlerinin yanı sıra Birleşik Krallık'tan Kadınların Eşitliği Partisi (WEP) Başkanı ve Londra Belediye Başkan Adayı Mandu Reid kadınların toplumsal hayata katılımında önlerine çıkan engellerin yanı sıra salgın döneminde kısıtlanan haklara kadar pek çok farklı konuyu "Şehir Hayatına Katılım" panelinde ele alacak.
Yalçın Küçük - 06.03.2020
Kadınlar öğretmenlik mesleğini seviyor
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kadınlar öğretmenlik mesleğini seviyorlar.
Yalçın Küçük - 22.02.2020
Maçın ardından
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Trabzonspor ile 2-2 berabere kaldıkları maçta çok pozisyon bulduklarını ama bunları değerlendiremediklerini söyledi.
Yalçın Küçük - 13.09.2019
Ergenekon hakiminin yargılanmasına devam edildi
Avukat Sezer'in beyanlarına ilişkin konuşan sanık Çalmuk, "Bizim Şemdin Sakık'ı dinlememizin sebebi Doğu Perinçek ve Yalçın Küçük'ün PKK'yı yönetmeleri ile alakalıdır" dedi.
Yalçın Küçük - 01.07.2019
Ergenekon davasında karar
Beraat kararları Buna göre, milletvekili Tuncay Özkan ve Mehmet Ali Çelebi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski milletvekilleri Mustafa Balbay, Dursun Çiçek, Emin Şirin, Mehmet Haberal, Turhan Çömez ve Sinan Aygün, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, eski komutanlar Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, İsmail Hakkı Pekin, Tuncer Kılınç ve Veli Küçük ile gazeteci Yalçın Küçük'ün de aralarında bulunduğu 203 sanığın, farklı suçlardan beraatine karar verildi.
Yalçın Küçük - 01.07.2019
(Geniş haber) ERGENEKON DAVASINDA KARAR AÇIKLANDI
206 SANIĞA BERAAT Aralarında Doğu Perinçek, Bedreddin Dalan, Veli Küçük, Tuncay Özkan, Dursun Çiçek, Emin Şirin, Erol Mütercimler, Sedat Peker, Sinan Aygün, Yalçın Küçük, Kemal Alemdaroğlu, Mehmet Ali Çelebi, Mehmet Haberal, Kemal Kerinçsiz, Hasan Iğsız, Mustafa Balbay ve Hurşit Tolon'un da bulunduğu 206 sanık beraat etti.
Yalçın Küçük - 01.07.2019
(Geniş haber) Ergenekon Davasında karar açıklandı
206 SANIĞA BERAAT Aralarında Doğu Perinçek, Bedreddin Dalan, Veli Küçük, Tuncay Özkan, Dursun Çiçek, Emin Şirin, Erol Mütercimler, Sedat Peker, Sinan Aygün, Yalçın Küçük, Kemal Alemdaroğlu, Mehmet Ali Çelebi, Mehmet Haberal, Kemal Kerinçsiz, Hasan Iğsız, Mustafa Balbay ve Hurşit Tolon'un da bulunduğu 206 sanık beraat etti.
Yalçın Küçük - 15.04.2019
Milli Dağcılardan Balkan Şampiyonası'nda 3 Gümüş Madalya
Milli sporculardan Gülay Balık genç kızlar, Duru Güneş Yalçın küçük kızlar A, Cem Baba da küçük erkekler A kategorisinde gümüş madalyanın sahibi oldu.
Yalçın Küçük - 08.03.2018
Okuma Yazma Kursuna Torun ve Çocuklarıyla Gidiyorlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında, Ankara'nın Çubuk ilçesinde açılan kursa kadınlardan kimi torunu kimisi de çocuğuyla katılarak okuma yazma öğreniyor.
Yalçın Küçük - 21.06.2017
Ergenekon Davasında Duruşma Savcısından Dosyalar Ayrılsın Talebi
Cumhuriyet Savcısı söz alarak, ilk yargılamada beraat eden 21 sanığın dosyasının beraat kararı verilmek üzere ayrılmasına karar verilmesini istedi. Duruşma savcısı, "silahlı terör örgütü yöneticiliği, örgüt üyeliği ve örgüte yardım" ile suçlanan ve aralarında Sedat Peker, Doğu Perinçek ile Yalçın Küçük'ün de bulunduğu 113 sanık hakkındaki dosyanın "Ergenekon silahlı terör örgütünün varlığına kesin ve inandırıcı delilleri ile kanıtlanamadığından örgüt yöneticiliği, üyeliği ve yardımın söz konusu olmayacağı dikkate alınarak" beraat kararı verilmek üzere ayrılmasını talep etti.
Yalçın Küçük - 21.06.2017
Ergenekon Davası Yeniden Başlıyor (1)
Haber: Ümit TÜRK - Hayati KILIÇ İstanbul / DHA Yargıtay tarafından yeniden yargılama yapılması için bozulan 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın görülmesine Çağlayan'daki İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden başlanıyor. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz ile Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da aralarında olduğu 274 sanıklı Ergenekon davası, Yargıtay tarafından, "Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkin somut delil olmadığı ve yargılamada usüllere uyulmadığı gerekçesiyle" bozularak, yeniden yargılama yapılmasına karar vermişti.
Yalçın Küçük - 21.06.2017
Dha İstanbul-  Ergenekon Davası Yeniden Başlıyor  (1)
Haber: Ümit TÜRK - Hayati KILIÇ İstanbul / DHA  Yargıtay tarafından yeniden yargılama yapılması için bozulan 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın görülmesine Çağlayan'daki İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden başlanıyor.   Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz ile Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da aralarında olduğu 274 sanıklı Ergenekon davası, Yargıtay tarafından, "Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkin somut delil olmadığı ve yargılamada usüllere uyulmadığı gerekçesiyle" bozularak, yeniden yargılama yapılmasına karar vermişti.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Ek Görüntüyle) "Oda Tv Davası"Nda 6 Yıl Sonra Oy Birliğiyle Beraat
Haber: Özden ATİK - Hayati KILIÇ Kamera: İstanbul, DHAGazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV davası, 6 yıl sonra karara bağlandı.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Odatv Davasında, Beraat Kararı
Gazeteciler Yalçın Küçük, Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın ile eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 13 sanığın yargılandığı Odatv davasında, sanık savunmaları, tanık beyanları ve dosyaya giren bilirkişi heyeti raporları dikkate alınarak, isnat edilen suçların...
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Oda Tv Davası'nda 6 Yıl Sonra Oy Birliğiyle Beraat
GAZETECİLER Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV davası, 6 yıl sonra karara bağlandı.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Dha İstanbul - "Oda Tv Davası"Nda 6 Yıl Sonra Oy Birliğiyle Beraat
Haber: Özden ATİK - Hayati KILIÇ / İstanbul, DHAGazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV davası, 6 yıl sonra karara bağlandı.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Odatv Davasında Karar
İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, Odatv davası kapsamında yargılanan gazeteciler Yalçın Küçük, Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın ile eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 13 sanığın beraatine karar verdi.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Flaş...
dha : Gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV Davası'nda mahkeme tüm sanıkların beraatini kararlaştırdı.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, Odatv Davası Kapsamında Yargılanan Gazeteciler Yalçın Küçük,...
İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, Odatv davası kapsamında yargılanan gazeteciler Yalçın Küçük, Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın ile eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 13 sanığın beraatine karar verdi.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Flash
flashdha : Gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV Davası'nda mahkeme tüm sanıkların beraatini kararlaştırdı.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Oda Tv Davasına Karar Açıklanmak Üzere Ara Verildi
İstanbul 18'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Cumhuriyet yazar yöneticilerine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan sanık Ahmet Şık, ODA TV imtiyaz sahibi Soner Yalçın, Prof. Dr. Yalçın Küçük ve eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu 9 tutuksuz sanık katıldı.
Yalçın Küçük - 12.04.2017
Dha İstanbul - "Oda Tv Davası"Nda Karar Günü (2)
Gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın aralarında bulunduğu tutuksuz 13 sanıklı Oda TV Davası'nın karar duruşması görülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yalçın Küçük Haberleri | Yalçın Küçük Kimdir - Haberler - Yalçın Küçük haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yalçın Küçük kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 1 Temmuz tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli ola
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.7.2021 10:13:19. #1.16#

title