Vestel Manisaspor'da Başkanlığa Kenan Yaralı Seçildi

Vestel Manisaspor Kulübü'nün Olağanüstü Kongresinde Kulüp Başkanlığına Kenan Yaralı Seçildi.

Vestel Manisaspor'da Başkanlığa Kenan Yaralı Seçildi

Vestel Manisaspor Kulübü'nün olağanüstü kongresinde kulüp başkanlığına Kenan Yaralı seçildi.

Kültür Sitesi Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen olağanüstü kongreye Vali Yardımcısı Kadri Canan, Belediye Başkanı Bülent Kar, İl Emniyet Müdürü Adem Aydemir, oda başkanları, kulüp üyeleri ve taraftarlar katıldı. Kongrenin divan başkanlığını Belediye Başkanı Bülent Kar yaparken, katip üyeliklere Halim Sezici ile Rahim Renan Çarpa seçildi. Tek listeli seçim öncesinde Haluk Çubukçu'nun istifasının ardından geçici olarak kulüp başkanlığı yapan Gürhan Onat, kısa bir konuşma yaparak, futbolcuların

alacaklarını ödediklerini söyledi.

Daha sonra geçilen seçimler, kapalı zarf usulüyle yapıldı. Oylamanın bitmesinin ardından Belediye Başkanı Bülent Kar sonucu açıkladı. Buna göre kongrede kullanılan 101 oydan 24'ü boş atılırken, 76 oy Kenan Yaralı yönetimine çıktı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Sonuçların açıklanmasının ardından bir konuşma yapan Vestel Manisaspor'un yeni başkanı Kenan Yaralı, çok zorlu günler geçirdiklerini belirterek, "Önemli olan kulübü sahipsiz, kayyuma bırakmamaktı. Kulüp bazı taraflara çekilmek istendi. Ancak biz iyi niyet çerçevesinde herkesle görüştük. Bu bağlamda Ahmet Nazif Zorlu ve Ömer Yüngül'le de bir araya gelerek desteklerini devam ettirmelerini istedik. Kendileri kulüpten alacaklı oldukları 20 milyon YTL'lik borcun zaman içerisinde bir şekilde eleme edileceği

sözünü verdiler. Vestel'siz Manisa, Manisa'sız Vestel olmaz. El ele verip kulübümüzü başarıdan başarıya ulaştıracağız" dedi.

Yapılan seçimlerde Vestel Manisaspor'un yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

"Kenan Yaralı, Semih Vardarer, Arif Koşar, Sait Türek, Erdal Türek, Gürhan Onat, Nizamettin Etyemez, İbrahim Akbalık, Ergün Türek, Murat Çam, Ali Rıza Erdoğan, Nejat Almış, Mustafa Gürcan, Yusuf Enli, İbrahim Gül."

(MY-ÖA-EYB-OK-S)

Kaynak: İHA