Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Acı Günü

Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Acı Günü

Muş Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Görev Yapan Bir Polis Memuru, Kullandığı Aracın Arkasına Asıldığı İçin Görmediği Bir Meslektaşının 5 Yaşındaki Kızını Ezerek Ölümüne Sebep Oldu.

Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Acı Günü

Muş Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan bir polis memuru, kullandığı aracın arkasına asıldığı için görmediği bir meslektaşının 5 yaşındaki kızını ezerek ölümüne sebep oldu.

Edinilen bilgiye göre olay, İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önünde meydana geldi. Polis memuru G.Ç., kullandığı 49 F 0592 plakalı minibüsle geri geri çıkmaya çalışırken, arkasına asıldığı için görmediği meslektaşı İ.Ş.'nin 5 yaşındaki kızı M.Ş.'yi ezdi. Polis memuru tarafından kaza sonrası aynı araçla Varto Devlet Hastanesi'ne kaldırılan minik kız, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Büyük üzüntü yaşanmasına sebep olan olay üzerine Varto Belediye Başkanı Demir Çelik, Emniyet Müdürlüğü çalışanları ve vatandaşlar, Devlet Hastanesi'ne giderek, acılı ailenin üzüntülerini paylaştı. Varto Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan otopsi işlemlerinden sonra minik kızın cenazesi, babasının memleketi olan Elazığ'a götürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.

(FÇ-MET-MEF-Y)

Kaynak: İHA