Van: Van'da Yerel Yönetimler

Van: Van'da Yerel Yönetimler

Van'ın Erciş İlçe Belediyesi Tarafından Hazırlanan İftar Çadırında Günlük 3 Bin Kişiye Sıcak Yemek Verdiğini Belirten Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, Hayırsever Vatandaşlara Yaptıkları Özverili Yardımlarından Ötürü Teşekkür Etti.

Van: Van'da Yerel Yönetimler

Van'ın Erciş İlçe Belediyesi tarafından hazırlanan iftar çadırında günlük 3 bin kişiye sıcak yemek verdiğini belirten Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, hayırsever vatandaşlara yaptıkları özverili yardımlarından ötürü teşekkür etti.

Erciş Belediyesi tarafından Van Yolu Caddesi üzerine kurulan iftar çadırına gazetecilerle birlikte gelen Belediye Başkanı Çiftçi, iftar saatine az bir süre kala yemeğini sıraya girerek aldı. Basın mensuplarıyla birlikte aynı sofrada iftarını açan Başkan Çiftçi, yemek sonrası açıklamalarda bulundu. Belediye olarak 3 yıldır iftar çadırı kurduklarını hatırlatan Çiftçi, Ramazan ayının birinci günü itibarıyla kendilerine başvuran yardıma muhtaç kişi sayısının bin 830 olduğunu belirtti. Yardıma muhtaç insanlara karne verildiğini de ifade eden Çiftçi, sayının her geçen gün arttığına dikkat çekti. Bugün itibarıyla 2 bin 500 yardıma muhtaç insana sıcak yemek verildiğini anlatan Başkan Çiftçi, ayrıca kurdukları iftar çadırında günlük 500 kişinin de iftarını açtığını söyledi.

Bu arada iftar yemeğinin hazırlanmasında katkı sağlayan hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Çiftçi, "Paylaşmanın en güzel örneğini mübarek Ramazan ayı içinde ilçemizde yaşıyoruz. İftar için gerekli olan tüm gıda ve yiyecekler vatandaşlarımız tarafından alınarak, bizlere teslim edilmekte. Ayrıca iftar çadırında organizasyonun yürütülmesi için de 5 belediye meclis üyesi görevlendirildi" dedi.

Kaynak: İHA