Van: Van'da Hayırsever İş Adamından İftar Yemeği

Van: Van'da Hayırsever İş Adamından İftar Yemeği

Van'ın Erciş İlçe Belediyesi Tarafından Ramazan Ayı Boyunca Vanyolu Caddesi Üzerinde Açık Tutulan İftar Çadırının Bir Haftalık Masrafını Karşılayan Ercişli İş Adamı Haşmet Bedii Kürüm, Bu Akşamki İftarını da Hemşehrileriyle Birlikte Açtı.

Van: Van'da Hayırsever İş Adamından İftar Yemeği

Van'ın Erciş İlçe Belediyesi tarafından ramazan ayı boyunca Vanyolu Caddesi üzerinde açık tutulan iftar çadırının bir haftalık masrafını karşılayan Ercişli iş adamı Haşmet Bedii Kürüm, bu akşamki iftarını da hemşehrileriyle birlikte açtı.

Hemşehrileriyle birlikte iftar açmak için İstanbul'dan gelen iş adamı ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü eski As Başkanı Haşmet Bedii Kürüm, Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, 108. Topçu Alay Komutanı Topçu Kurmay Albay Bülent İzci ve Kürüm ailesinin ileri gelenleriyle birlikte iftar çadırına geldi. Hayırsever iş adamı Kürüm, iftardan önce yaptığı açıklamada, hemşehrileriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, amacının ilçe halkına her alanda hizmet etmek olduğunu ifade etti. Kürüm, "İlçemizde belediyemiz tarafından 3 yıldır başlatılan ve büyük bir mutluluk duyduğum iftar çadırının masraflarını karşılamaktan son derece mutlu oldum. Bütün işlerimin yoğunluğuna rağmen hemşehrilerimle hasret gidermek ve onlarla birlikte iftar açmak için bir günlüğüne ilçede bulunuyorum. Belediyemizin fakir ve yardıma muhtaç insanlarına Ramazan ayında sunduğu bu hizmetten dolayı da, Başkan Fatih Çiftçi'yi kutluyorum" dedi.

Erciş Belediye Başkanı Fatih Çiftçi de, Haşmet Bedii Kürüm'ün daha önce ilçeye eğitim alanında üç okul kazandırdığı hatırlatarak, ilçe halkı adına hayırsever iş adamına teşekkür etti. Çiftçi, iftar çadırının bir haftalık iaşe giderini karşılayan ve kadirşinaslık göstererek yoğun programına rağmen, ilçeye gelen Kürüm ile ilçe halkı olarak her zaman gurur duyduklarını da dile getirdi.

Kaynak: İHA