Van Depreminde Ölen Gazeteci Cem Emir Anısına Fidan Dikildi
Haberler » Güncel » Van Depreminde Ölen Gazeteci Cem Emir Anısına Fidan Dikildi - Haber

Van Depreminde Ölen Gazeteci Cem Emir Anısına Fidan Dikildi

Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen deprem dolayısıyla kente giden ve 9 Kasım'da meydana gelen ikinci depremde konakladıkları Bayram Otel'in yıkılması sonucu yaşamını yitiren gazeteci Cem Emir anısına, memleketi Tunceli'de belediye tarafından isminin verildiği caddeye 200 fidan dikildi.

Van Depreminde Ölen Gazeteci Cem Emir Anısına Fidan Dikildi

'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen deprem dolayısıyla kente giden ve 9 Kasım'da meydana gelen ikinci depremde konakladıkları Bayram Otel'in yıkılması sonucu yaşamını yitiren gazeteci anısına, memleketi 'de belediye tarafından isminin verildiği caddeye 200 fidan dikildi.


Tunceli Belediyesinin gazeteci Cem Emir'in adını verdiği cadde, onun anısına dikilen ıhlamur, süs eriği ve çınar türlerinde 200 fidanla yeşillendirildi.


Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, gazetecilere yaptığı açıklamada, hemşehrileri Emir'i bir kez daha saygıyla andıklarını ifade ederek, "Van depremi için gidip Van'da fedakarca çalışan Cem Emir için ismini verdiğimiz caddeye ağaç diktik. Onların hayallerini yaşatmak adına bu caddeye Cem Emir isminin verilmesi önemliydi. Bu nedenle burada böyle bir çalışma yaptık." dedi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler