Valilikten 'Çatışma' Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Valilikten 'Çatışma' Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Valilikten 'Çatışma' Açıklaması

Batman Valiliği, “teslim ol” çağrılarına uymayan teröristler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada, 5 teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

Batman Valiliği, "teslim ol" çağrılarına uymayan teröristler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada, 5 teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

Konuya ilişkin valilikten yapılan yazılı açıklamada, "Sason ilçesi Kelhasan köyü Aşağı Kilimli mezrası sınırları içerisinde dün saat 18.00 sıralarında yapılan arazi araması esnasında bir grup terör örgütü mensubu ile temas sağlanmıştır. Güvenlik güçlerinin yapmış olduğu 'teslim ol' çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerin üzerinde 1 adet M16 piyade tüfeği, 3 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bu silahlara ait bol miktarda mühimmat ve el bombaları, 1 adet tabanca, 1 adet telsiz ve 2 adet sırt çantası ele geçirilmiş olup, operasyon bölgesinde arama tarama faaliyetleri devam etmektedir" denildi. - BATMAN

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title