VALDİS DOMBROVSKİS HABERLERİ

Valdis Dombrovskis haber, Valdis Dombrovskis son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Valdis Dombrovskis

Valdis Dombrovskis

Doğum Yeri Letonya
Doğum Tarihi 5.8.1971 - ...

Valdis Dombrovskis Kimdir ?

Valdis Dombrovskis (d. 5 Ağustos 1971, Riga), eski Letonya Başbakanı olan Leton politikacı. Polonya kökenli bir aile içinde Riga'da doğdu. Dombrovskis Letonya Üniversitesi Fizik ve Matematik Fakültesi'nden mezun oldu. 1995 yılında Riga Teknik Üniversitesi mühendisleri için ekonomi dalında lisans derecesini aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Valdis Dombrovskis - 30.03.2021
AB'den 6 üye ülkede istihdama destek için 13 milyar euro
Buna göre, Komisyon şimdiye kadar 19 üye ülkeye SURE kapsamında, toplam 90,6 milyar euro tutarında mali destek verdi ve 9 milyar euronun üzerinde mali yardım sağlayabilecek durumda.  Avrupa Komisyonu'nun Ticaret'ten sorumlu Üyesi Valdis Dombrovskis, SURE'un bu dönemde AB genelinde on milyonlarca kişiyi ve firmayı işsizlik riskine karşı koruduğunu ve bu kişilerin geçim kaynaklarını güvence altına almayı başarıyla desteklediğini vurguladı ve "İyileşme sürecine doğru ilerlerken, iş açısından zengin bir toparlanmayı desteklemek ve işçiler ile işgücü piyasalarına aktif destek sağlamak için önlemlerimizi sürdüreceğiz" dedi.
Valdis Dombrovskis - 24.03.2021
AB, Kovid-19 aşı ihracatına ek sınırlama getirdi
AB Komisyonu Kıdemli Balkan Yardımcı Valdis Dombrovskis, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, tedarik sorunları nedeniyle ocak ayı sonunda uygulanmaya başlanan ve Kovid-19 aşısı ihracatını izne tabi tutan mekanizma hakkında açıklamalarda bulundu.
Valdis Dombrovskis - 22.03.2021
AB: İstihdamı korumak için 2.5 milyon şirkete destek verildi
Buna göre, Komisyon şimdiye kadar 19 üye ülkeye SURE kapsamında, toplam 90,6 milyar euro tutarında mali destek verdi ve 9 milyar euronun üzerinde mali yardım sağlayabilecek durumda.  Avrupa Komisyonu'nun Ticaret'ten sorumlu Üyesi Valdis Dombrovskis, SURE'un bu dönemde AB genelinde on milyonlarca kişiyi ve firmayı işsizlik riskine karşı koruduğunu ve bu kişilerin geçim kaynaklarını güvence altına almayı başarıyla desteklediğini vurguladı ve "İyileşme sürecine doğru ilerlerken, iş açısından zengin bir toparlanmayı desteklemek ve işçiler ile işgücü piyasalarına aktif destek sağlamak için önlemlerimizi sürdüreceğiz" dedi.
Valdis Dombrovskis - 17.02.2021
ABD ekonomik toparlanmada AB ile işbirliği amaçlıyor
ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Yellen, konuyla ilgili olarak, Avrupa Komisyonu Yönetici Başkan Yardımcısı ve Ticaret Temsilcisi Valdis Dombrovskis ile bir telefon görüşmesi yaptı.
Valdis Dombrovskis - 10.02.2021
AB'den Ukrayna'ya Kovid-19 aşısı desteği
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Ukrayna'ya Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında şubat ayında 170 bin Pfizer aşısı göndereceklerini, yılın ilk yarısında da Ukrayna'ya 2,3 milyon AstraZeneca aşısı sağlayacaklarını bildirdi.
Valdis Dombrovskis - 29.01.2021
Son dakika haberi... AB, Kovid-19 aşısının ihracatını izne bağlıyor
AstraZeneca'nın Kovid-19 aşısı tedarikinde kesintiye gideceğini açıklamasının ardından AB Komisyonunun aldığı kararı, Komisyonun Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis açıkladı.
Valdis Dombrovskis - 26.01.2021
Ticaret Bakanlığı, e-ticarette de piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri başlatacak
Pekcan, şöyle devam etti: "En başta AB ülkeleri ile olan derin ekonomik entegrasyonumuzu avantaja dönüştürmeliyiz. Türkiye ile AB arasındaki Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin e-ticaret başta olmak üzere hizmetler sektörünün ve yatırımların da Gümrük Birliği'ne dahil edilmesinin büyük fayda sağlayacağını biliyoruz. Ticaret Bakanlığı olarak, Gümrük Birliği'nin güncellenmesiyle ilgili girişimlerimizi ve temaslarımızı sürdürüyoruz." Yakın zamana kadar, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis dahil pek çok üst düzey temsilciyle temas sağladıklarını ve konuyla ilgili istişarelerini sürdürdüklerini aktaran Pekcan, geçen yıl 57 üst düzey görüşme gerçekleştirdiklerini ve bunlardan 40'ını tek başına yaptığını dile getirdi.
Valdis Dombrovskis - 17.01.2021
Son dakika haberleri: AB Komisyonu'nun 3 üyesi Kovid-19 karantinasında
AB Komisyonunun başkan yardımcıları Valdis Dombrovskis ve Margrethe Vestager ile komisyon üyesi Elisa Ferreira, AB dönem başkanlığını 1 Ocak'ta devralan Portekiz'de Leao ile 15 Ocak'ta görüşme yaptı.
Valdis Dombrovskis - 05.01.2021
Bakan Pekcan, "2020 Yılı Dış Ticaret Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu: (5)
Gümrük Birliği'nin güncellenmesi Pekcan, hem mevcut ticari ilişkilerde yaşanan sorunların çözümü hem de Gümrük Birliği'nin güncellenmesi sürecinin başlatılabilmesi için Avrupa Birliği (AB) kurumları ve üye ülke temsilcileri ile, 40'ı bakan düzeyinde, 57 üst düzey görüşme gerçekleştirdiklerine işaret ederek, şunları kaydetti: "Son olarak, 28 Aralık'ta Ticaret Komiserliği görevini de üstlenen Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Sayın Valdis Dombrovskis ile bir görüşmemiz oldu.
Valdis Dombrovskis - 10.12.2020
Yeni ve daha dengeli bir AB-Türkiye Gümrük Birliği Anlaşması şart
9 Aralık 2020 tarihinde AB'nin yeni Ticaret Komiseri ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ile video konferans yöntemiyle görüşen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a göre yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) küresel ekonomiye getirdiği zorluklar, halihazırda zaten yapısal sorunlar barından Gümrük Birliği'ni güncelleme ihtiyacını daha da güçlendirdi.
Valdis Dombrovskis - 08.12.2020
Bakan Pekcan ile AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Dombrovskis'ten "diyalog" vurgusu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ticaret Komiseri Valdis Dombrovskis ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Toplantımızda mevcut gündem maddeleri üzerinde yapıcı diyaloğumuzun önemini vurguladık.
Valdis Dombrovskis - 18.11.2020
Son dakika haberleri | AB/Dombrovskis: Genel borçluluk düzeyleri yükselecek
Son dakika haberi... Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Avrupa Birliği (AB) genelinde şirketler, hanehalkları ve hükümetlerde borçluluk düzeylerinin yükselmesinin beklendiğini açıkladı.
Valdis Dombrovskis - 09.11.2020
AB'den ABD'ye Boeing desteklemeleri nedeniyle gümrük vergisi
AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, AB üyesi ülkelerin ticaret bakanlarının video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantı öncesinde açıklamalarda bulundu.
Valdis Dombrovskis - 04.11.2020
Dombrovskis: AB'de ekonomik toparlanma beklenenden yavaş
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Avrupa ekonomisinin Covid-19 pandemisi kaynaklı krizden toparlanmasının, gelişmelere bağlı olarak, önceden beklendiğinden daha yavaş bir tempoda gerçekleşeceğini vurguladı.
Valdis Dombrovskis - 28.10.2020
AB'den asgari ücret yönetmeliği teklifi
AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ve AB Komisyonu İş ve Sosyal Haklardan Sorumlu Üyesi Nicolas Schmit, "asgari ücret" konusuna Brüksel'de basın toplantısı düzenledi.
Valdis Dombrovskis - 24.09.2020
AB'den kripto paralara düzenleme teklifi
AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, kripto varlıklara yönelik hazırlanan düzenleme teklifini açıkladı.
Valdis Dombrovskis - 08.09.2020
Son dakika ekonomi: AB'nin ticaret dosyaları Dombrovskis'e verildi
Son dakika haberine göre Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymadığı ortaya çıkan ve istifa eden Ticaret Komiseri'nin görevlerini Kıdemli Başkan Yardımcı Valdis Dombrovskis'e devretti.
Valdis Dombrovskis - 27.08.2020
İstifa eden AB ticaret komiserinin görevleri devredildi
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, istifa eden ticaret komiserinin görevlerini Kıdemli Başkan Yardımcı Valdis Dombrovskis'e verdi.
Valdis Dombrovskis - 27.08.2020
AB Komisyonu Ticaret Başkanı Dombrovskis oldu
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Çarşamba günü istifa eden AB Komisyonu Ticaret Başkanı Phil Hogan'ın yerine AB Komiseri Valdis Dombrovskis'in bakacağını açıkladı.
Valdis Dombrovskis - 07.07.2020
Komisyon: AB'de durgunluk öngörülenden derin olacak
Avrupa Komisyonu'nda, ekonomi alt birimi olan "İnsanlar İçin Çalışan Ekonomi"nin Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, "Ekonominin kapatılmasının etkisi, bizim önceden beklediğimizden daha ciddi oldu.
Valdis Dombrovskis - 08.06.2020
TÜRKONFED, Avrupa KOBİ Birliği toplantırılarına katıldı
Avrupa KOBİ'lerinin öncelikleri ve krizden çıkış stratejileri gündemiyle gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını, AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis yaptı.
Valdis Dombrovskis - 20.05.2020
AB, Kovid-19 nedeniyle mali kurallarını uygulamayacak
"Kovid-19 asteroid gibi çarptı" AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis konuya ilişkin Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, "Kovid-19, Avrupa ekonomisine bir asteroid gibi çarparak krater şeklinde bir delik bıraktı.
Valdis Dombrovskis - 20.05.2020
Küresel piyasalar Fed tutanaklarına odaklandı
Ayrıca Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, dünkü açıklamasında "AB Komisyonunun üzerinde çalıştığı kurtarma programının detayları 27 Mayıs'ta açıklanacak.
Valdis Dombrovskis - 19.05.2020
AB'den trilyon avroluk kurtarma fonu hazırlığı
AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, AB üyesi ülkelerin ekonomi ve maliye bakanlarının video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantı bitiminde açıklamalarda bulundu.
Valdis Dombrovskis - 07.05.2020
AB, kara para ile mücadele otoritesi kurmaya hazırlanıyor
AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Brüksel'de mali suçlarla mücadele hakkında basın toplantısı düzenledi.
Valdis Dombrovskis - 06.05.2020
Dombrovski: AB'de sermaye piyasaları birliği oluşturmalı
Avrupa Komisyonu Yönetim Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, şirketlerin fonlama kaynaklarını çeşitlendirmek için bir sermaye piyasası birliği oluşturulması için daha fazla çaba gösterilmesi çağrısı yaptı.
Valdis Dombrovskis - 28.04.2020
AB bankaların likiditesini artıracak düzenleme üzerinde çalışıyor
AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Brüksel'de salgın nedeniyle bankacılık sektörüne yönelik hazırlanan düzenleme paketi hakkında basın toplantısı düzenledi.
Valdis Dombrovskis - 14.04.2020
"AB 1.5 trilyon euro kurtarma fonunu finanse edebilir"
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Avrupa Birliği'nin (AB) üye ülkeler garantörlüğünde, tahvillerle 1.5 trilyon euroya kadar kurtarma fonu finanse edebileceğine dikkat çekti.
Valdis Dombrovskis - 27.11.2019
Yeni AB Komisyonu AP Genel Kurulunda güvenoyu aldı
İngiltere'nin ülkede yapılacak genel seçimleri mazeret göstererek isim sunmadığı 27 kişilik komisyonda, 3'ü kıdemli olmak üzere 8 başkan yardımcısı olacak. Buna göre, kıdemli başkan yardımcılıklarına Hollandalı Frans Timmermans, Danimarkalı Margrethe Vestager ve Letonyalı Valdis Dombrovskis seçildi.
Valdis Dombrovskis - 22.10.2019
AB'den üye ülkelere bütçe uyarısı
Açıklamaya göre, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ve AB Komisyonu Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu Üyesi Pierre Moscovici, 2020 bütçesinde birlik mali kurallarıyla uyumsuzluklar belirlenen İtalya, Fransa, Belçika, İspanya, Portekiz ve Finlandiya'ya çeşitli tavsiyeler içeren mektuplar gönderdi.
Valdis Dombrovskis - 08.10.2019
AB'den kripto paralara düzenleme hazırlığı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, "Avrupa'nın Libra gibi kripto paralarla ilgili ortak bir yaklaşıma ihtiyacı var. Bu konuda yeni bir düzenleme teklifi hazırlama niyetindeyim." dedi.
Valdis Dombrovskis - 10.09.2019
AB Komisyonunun yeni üyeleri belirlendi
Buna göre, kıdemli başkan yardımcılıklarına Hollandalı Frans Timmermans, Danimarkalı Margrethe Vestager ve Letonyalı Valdis Dombrovskis seçildi.
Valdis Dombrovskis - 19.12.2018
Avrupa Borsaları, Günü Yükselişle Kapattı
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, İtalya ile 2019 bütçesine ilişkin yaşanan anlaşmazlığın giderildiğini belirtti.
Valdis Dombrovskis - 19.12.2018
İtalya ile AB Arasındaki Bütçe Krizi
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Bürksel'de gazetecilere yaptığı açıklamada, "Masadaki çözüm ideal değil, İtalyanların ekonomik sorunları için uzun vadede bir çözüm sunmuyor ama tedbirlerin tam olarak uygulanması koşulu, prosedürün başlatılmasını şimdilik engellememizi sağlıyor.
Valdis Dombrovskis - 19.12.2018
AB ve İtalya Bütçede Anlaştı
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, Brüksel'de düzenlediği basın toplantısında, İtalya ile 2019 bütçesine ilişkin yaşanan anlaşmazlığın giderildiğini söyledi.
Valdis Dombrovskis - 05.12.2018
AB'den Dolara Karşı Hamle
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis, "Uluslararası piyasa katılımcılarının bütün ürünlerde ticari işlemlerini avro para birimiyle gerçekleştirmelerini hedefliyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Valdis Dombrovskis Haberleri | Valdis Dombrovskis Kimdir - Haberler - Valdis Dombrovskis haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Valdis Dombrovskis kimdir, hayatı ve biyografisi. AB'den 6 üye ülkede istihdama destek için 13 milyar euro.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 03:39:14. #1.15#

title