Vahap Şanal Haberleri

Vahap Şanal haber, Vahap Şanal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vahap Şanal - 13.01.2021
Ekin Barış Özenir, Capelle-la-Grande Yıldırım Satranç Turnuvası'nda kategori birincisi oldu
Turnuvada oynayan bir diğer milli sporcu GM Vahap Şanal gibi 11 turda 8 puan elde etmeyi başaran FM Ekin Barış Özenir, böylece averajla 11.
Vahap Şanal - 23.12.2020
İş Bankası- Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğinde 15'inci yıl etkinliği
Etkinlik çerçevesinde, Azerbaycanlı Büyükusta Shakhriyar Mamedyarov ile Türk Büyükusta Vahap Şanal dostluk maçı yaptı.
Vahap Şanal - 21.12.2020
Milli satranççı Vahap Şanal, Shakhriyar Mamedyarov ile çevrim içi maçta karşılaşacak
Türkiye Satranç Federasyonu, büyükusta unvanlarına sahip milli satranççı Vahap Şanal ile Azerbaycanlı Shakhriyar Mamedyarov'un çevrim içi maç yapacağını duyurdu.
Vahap Şanal - 21.11.2020
Antalya'da "2020 Türkiye Satranç Şampiyonası" sona erdi
Şampiyonada, Vahap Şanal birinci, Melih Yurtseven ikinci, Cem Kaan Gökerkan üçüncü oldu.
Vahap Şanal - 21.11.2020
Vahap Şanal, 2020 Türkiye Satranç Şampiyonası'nda birinci oldu
2020 Türkiye Satranç Şampiyonası'nda, Vahap Şanal birincilik elde etti.
Vahap Şanal - 13.11.2020
Satrançta yeni normalin ilk yüz yüze şampiyonası Antalya'da başladı
"Şampiyonların şampiyonası" olarak adlandırılan ve 21 Kasım'da sona erecek organizasyonda, Büyük Usta (GM) Vahap Şanal, Burak Fırat ve Kıvanç Haznedaroğlu, FIDE Ustası (FM) Ataberk Eren, Volkan Sevgi ve Emirhan Tarlabaşı, Uluslararası Usta (IM) Melih Yurtseven, Ekaterina Atalık, Cem Kaan Gökerkan ve Deniz Özen mücadele ediyor.
Vahap Şanal - 17.08.2020
FIDE On-line Satranç Olimpiyatı'nda Türkiye rüzgarı
Milli takımda ayrıca GM Dragan Solak, GM Vahap Şanal, GM Emre Can, GM Cemil Can Ali Marandi, IM Cem Kaan Gökerkan, IM Deniz Özen, IM Ekaterina Atalık, WGM Kübra Öztürk Örenli, WGM Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, WIM Sıla Çağlar ve WFM Ece Özbay yer alıyor.
Vahap Şanal - 03.07.2020
Son dakika haberleri | Milli satranççı Vahap Şanal, Mamedyarov ile on-line maçta karşılaşacak
Son dakika habere göre Türkiye Satranç Federasyonu, büyükusta unvanlarına sahip Vahap Şanal ile Shakhriyar Mamedyarov'un on-line maç yapacağını duyurdu.
Vahap Şanal - 06.06.2020
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tulay, milli takımı sporcularıyla online görüştü
Federasyondan yapılan açıklamada, Gülkız Tulay ile başkan vekili Aşkın Keleş'in, milli takım sporcularından Mustafa Yılmaz, Dragan Solak, Vahap Şanal, Cemil Can Ali Marandi, Emre Can ve Muhammed Batuhan Daştan'la video konferans yöntemiyle bir araya geldiği ifade edildi.
Vahap Şanal - 31.01.2020
Satranç: Cebelitarık Büyükusta Turnuvası
Turnuvayı Emre Can ve Vahap Şanal 6,5, Cemil Can Ali Marandi 5,5, Ekaterina Atalık ise 5 puanla tamamladı.
Vahap Şanal - 04.12.2019
Satrançta "büyük usta" Vahap Şanal Türkiye şampiyonu oldu
Türkiye Satranç Şampiyonası'nda birinciliği "büyük usta" (GM) Vahap Şanal elde etti.
Vahap Şanal - 03.12.2019
"Şah mat"ın küçük ustasının gözü dünya şampiyonluğunda
Sonra babasının kendisini satranç kursuna yazdırdığını ve orada herkesi yenince profesyonel bir kulübe geçtiğini belirten Yağız Kaan, "Türkiye ve Avrupa şampiyonluklarım var. Birçok turnuvaya katıldım, çok fazla birinciliklerim ve madalyalarım var. 40'a yakın diye tahmin ediyorum. Genç yaşlarda 'büyük usta' olmuş Vahap Şanal ve Batuhan Daştan'ı örnek alıyorum.
Vahap Şanal - 23.11.2019
Şampiyonların şampiyonası Kemer'de başladı
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 54'üncüsü düzenlenen 2019 Türkiye Satranç Şampiyonası, bu yıl Nevzat Süer anısına Kemer ilçesine bağlı Göynük Mahallesi'ndeki bir otelde 11 sporcunun katılımıyla başladı. Son 10 yılın en zorlu şampiyonası olarak görülen organizasyona, Grand Masterlar (GM) Vahap Şanal, Mustafa Yılmaz, Kıvanç Haznedaroğlu, International Masterlar (IM) Deniz Özen, Can Alp Cansun, Cem Kaan Görkerkan, Ege Köksal, Mert Yılmazyerli, FIDE Ustası (FM) Kayra Kamer, Volkan Sevgi ve CM Atilla Köksal Yüksel mücadele ediyor.
Vahap Şanal - 21.02.2019
7. Tsyd Ege'de Yılın Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerine verildi.
Vahap Şanal - 06.02.2019
Satrançta İzmir'in Gururu Oldu
Antalya'da 67 ilden 310 sporcunun katılımıyla Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2019 Türkiye Satranç Kupası, 11 tur süren zorlu mücadele sonunda, geçen hafta sonu yapılan ödül töreniyle son buldu. Yaşar Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Uluslararası Usta Cem Kaan Gökerkan, 11 turluk turnuvayı 9 puan ile bitirerek şampiyonluk kupasını kazandı. Aynı kupayı 2017 yılında da Yaşar Üniversitesi'nin bir diğer milli sporcusu "Büyük Usta" unvanlı Vahap Şanal kazanmıştı.
Vahap Şanal - 29.01.2019
Tsyd Ege'de Yılın Spor Ödülleri'nin Kazananları Belirlendi
Son dönemde önemli başarılara imza atılan artistik cimnasikte geçen yıl yapılan Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda 5. olarak ilk kez finale çıkan milli takım antrenörlerinden Yılmaz Göktekin yılın antrenörü olarak seçildi. Geçen yıl Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nda ferdi müsabakalarda kadınlar klasik yayda, Klasik Yay Kadın Milli Takımı ile Klasik Yay Karışık Takımı ile Avrupa şampiyonu olan Yasemin Ecem Anagöz, Arkas 2017 Laser 4.7 Gençler Dünya Şampiyonası'nda birinci sırada yer alan Yılkan Timurşah, Manş Denizi'ni yüzerek geçen en genç Türk kadını olan Bengisu Avcı ve satrançta Türkiye'nin en genç 'büyük ustası' (GM) olan Vahap Şanal, yılın sporcuları olarak belirlendi.
Vahap Şanal - 29.01.2019
7. Tsyd Ege'de Yılın Spor Ödülleri'ni Kazananlar Belli Oldu
Diğer kategorilerde ödül kazananlar şöyle: Yılın antrenörü: Yılmaz Göktekin (Artistik Cimnastik Milli Takımı) Yılın sporcuları: Yasemin Ecem Anagöz (Ok), Yılkan Timurşah (Yelken), Bengisu Avcı (Yüzme) ve Vahap Şanal (Satranç) İzmir sporuna katkı: İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Yönetim Kurulu İzmir'de yılın sosyal sorumluluk ödülleri: MahalleBiz Spor Kulübü Derneği, "Pınar Karşıyaka Sosyal Sorumluluk Tribünü" Spora Adanmışlık Ödülü: Dr.
Vahap Şanal - 08.10.2018
Biz, Gençlere İnandık"
Türkiye'nin performansına değinen Tulay, şunları söyledi: "Milli sporcularımız Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Batuhan Daştan, Vahap Şanal, Ekaterina Atalık, Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, Kübra Öztürk, Çağıl Irmak Arda ve Duru Okuyaz, ellerinden geleni yaptı, güçlü bir performans sergiledi.
Vahap Şanal - 01.10.2018
Grafikli - Dünyanın Hamlesi Gürcistan'da Atılıyor
Gürcistan'ın Batum kentinde 23 Eylül'de başlayan ve 6 Ekim'de sona erecek olimpiyatta Türkiye'yi, erkeklerde Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Batuhan Daştan, Vahap Şanal, kadınlarda ise Ekaterina Atalık, Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, Kübra Öztürk, Çağıl Irmak Arda ve Duru Okuyaz temsil ediyor.
Vahap Şanal - 22.09.2018
43. Dünya Satranç Olimpiyatı
Türkiye'yi, erkekler kategorisinde Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Batuhan Daştan, Vahap Şanal, kadınlarda ise Ekaterina Atalık, Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu, Kübra Öztürk, Çağıl Irmak Arda, Duru Okuyaz temsil edecek.
Vahap Şanal - 30.07.2018
Seçmeli Dersten "Büyük Usta"Lığa
Satrançta 18 yaşında Türkiye'nin en genç "büyük usta"sı (GM) olmayı başaran milli sporcu Vahap Şanal, satrancı 6 yaşındayken okulda aldığı seçmeli derste öğrenmeye başladığını söyledi.
Vahap Şanal - 07.11.2017
Satranç: 2017 Avrupa Takımlar Şampiyonası
Büyük usta (GM) Michal Krasenkow antrenörlüğünde GM Mustafa Yılmaz, GM Dragan Solak, GM Emre Can, GM Vahap Şanal ve Uluslararası usta (IM) Mert Yılmazyerli'den oluşan A Milli Erkek Takımı, averajla 11'inci oldu.
Vahap Şanal - 07.11.2017
Türk Satrancı Girit'ten Çifte Müjde İle Dönüyor
AVRUPA TAKIMLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASI'NDA GURUR TABLOSU Yunanistan'ın Girit Adası 2017 Avrupa Takımlar Satranç Şampiyonası ile Avrupa Satranç Birliği Genel Kurul Toplantısı'na ev sahipliği yaptı. Türkiye hem şampiyonadan hem de Genel Kurul Toplantısı'ndan güzel haberlerle ayrıldı. 138'i GM (Büyükusta) toplam 191 unvanlı sporcunun boy gösterdiği open kategorisinde 38 ülkeden 39 takım ve 194 sporcunun yarıştığı Avrupa Takımlar Satranç Şampiyonası'nda GM Michal Krasenkow antrenörlüğünde GM Mustafa Yılmaz, GM Dragan Solak, GM Emre Can, GM Vahap Şanal ve IM Mert Yılmazyerli'den oluşan A Milli Takımı genelde 8'inciliği paylaşarak averajla 11'inci oldu.
Vahap Şanal - 26.10.2017
Satranç: Avrupa Takımlar Şampiyonası
GM Alexander Grischuk, GM Shakhriyar Mamedyarov gibi dünyaca ünlü usta sporcuların hamle yapacağı ve 9 tur sürecek şampiyonada Türkiye'yi GM Mustafa Yılmaz, GM Dragan Solak, GM Emre Can, GM Vahap Şanal ve IM (Uluslararası usta) Mert Yılmazyerli temsil edecek.
Vahap Şanal - 08.10.2017
Avrupa Kulüpler Kupası Satranç Turnuvası Başladı
TSF Başkanı Gülkız Tulay, "Özellikle 2017 Avrupa Kulüpler Kupası satrancın en önemli faaliyetlerin biridir. Şu anda burada 48 takım yarışıyor. 36'sı genel, 12'si kadınlar kategorisinde olmak üzere 310 üzerinde sporcu var. 30'un üzerinde de ülkeden sporcuları ağırlıyoruz. Biz de Türkiye olarak 4 genel, 4 kadın takımıyla eşlik ettik, yarışıyoruz. Sportif olarak bakıldığında ilk akla gelen, gelişmişlik konusu gündeme geldiğinde ilk akla gelen elbette lisanslı sporcu sayıdır. Şu an 780 binin üzerinde lisanslı sporcumuz var. Onun dışında büyük usta satrançta çok önemlidir. Yani satrançta gelinebilecek en üst yer ve biz gün geçtikçe büyük ustaların sayısını arttırıyoruz. Şu anda 13 büyük ustamız var. Genç büyük ustalarla dünya satrancında ses getirmek istiyoruz. Şu an Vahap Şanal 19 yaşında; Türkiye'nin en genç büyük ustası, burada Beşiktaş takımında sporcu olarak oynuyor.
Vahap Şanal - 01.08.2017
Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi
Turnuvada tamamlanan 7. tur mücadelesinde Karaman Belediye Spor Kulübü, Beşiktaş karşısında galip geldi. 6. tura lider giren Beşiktaş bu sonuçla 4. sıraya gerilerken, son sıradaki Karaman Belediye Spor Kulübü 11. sıraya yükseldi. Bu karşılaşmada, Karaman Belediye sporcusu Gani Eren Ererdem'in, Beşiktaş sporcusu Büyük Usta (GM) Vahap Şanal'a karşı kazanması, sürpriz sonuçlardan biri oldu.
Vahap Şanal - 15.07.2017
Türkiye 'Genç Büyükustalar' Ülkesi Oldu
TSF BAŞKANI GÜLKIZ TULAY: "TÜRK SATRANCI GENÇLERLE DAHA GÜÇLÜ" Genç sporcuların üstün performans göstererek büyükusta olmalarının Türk satrancının geleceği açısından çok önemli olduğunu belirten Türkiye Satranç Federasyon (TSF) Başkanı Gülkız Tulay, "Kendinden emin, özgüvenli ve hırslı gençlerimizin sayesinde geleceğe daha emin adımlarla yürüyoruz. Büyükustalarımızın sayısı hızla artıyor. Bize çifte mutluluk ve gurur yaşatan Cemil Can Ali Marandi'ye teşekkür ediyorum. Genç sporcularımızın azimlerine, hırslı mücadelelerine ve başarılarına tanık oldukça geleceğe daha da umutla bakıyoruz. Türkiye son 5 yılda Uluslararası alanda elde ettiği başarılarıyla dünya satranç otoritelerinin de dikkatini çekiyor" dedi.  "DÜNYA OTORİTELERİNİN DE YAKIN TAKİBİNDEYİZ" TSF olarak satranç sporunu tanıtmaya, çeşitli projeler ve etkinliklerle yaygınlaştırma çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini, sporcuların büyük ve tarihi başarılarına tanıklık etmenin haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayan Başkan Gülkız Tulay, 12'nci büyükusta başarısını şu sözlerle değerlendirdi: "Genç büyükustalarımızın başarısı ardı ardına geliyor. Vahap Şanal 19 yaşında, Batuhan Daştan 20 yaşında ve son olarak bize 12'inci büyükusta sevincini yaşatan Cemil Can Ali Marandi 19 yaşında.
Vahap Şanal - 15.07.2017
Türkiye, Genç Büyükustalar Ülkesi Oldu"
Türk GM sayısının hızla artmasından duyduğu memnuniyeti vurgulayan Tulay, Ali Marandi'yi tebrik ederek, "Türkiye, genç büyükustalar ülkesi oldu. Genç sporcularımızın azimlerine, hırslı mücadelelerine ve başarılarına tanık oldukça geleceğe daha da umutla bakıyoruz. Genç büyükustalarımızın başarısı ardı ardına geliyor. Vahap Şanal 19 yaşında, Batuhan Daştan 20 yaşında ve son olarak bize 12.
Vahap Şanal - 27.06.2017
Satrançta Tarihi Başarı
Uluslararası Satranç Federasyonu (FIDE) tarafından Rusya'nın Khanty-Mansiysk kentinde gerçekleştirilen 2017 Dünya Satranç Takımlar Şampiyonası'nda büyükustalar Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Vahap Şanal ve Batuhan Daştan'tan oluşan Türk Milli Takımı, son turda Belarus'a...
Vahap Şanal - 27.06.2017
Satranç: 2017 Dünya Takımlar Şampiyonası
Türkiye Satranç Federasyonundan (TSF) yapılan açıklamada, Dragan Solak, Mustafa Yılmaz, Emre Can, Vahap Şanal ve Batuhan Daştan'tan oluşan milli takımın, son turda Belarus'a kaybetmesine rağmen 10 puanla şampiyonayı 5.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vahap Şanal Haberleri | Vahap Şanal Kimdir - Haberler - Vahap Şanal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Vahap Şanal kimdir, hayatı ve biyografisi. Ekin Barış Özenir, Capelle-la-Grande Yıldırım Satranç Turnuvası'nda kategori birincisi old
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 07:54:32. #1.15#
title