Üzümlü Haberleri

Üzümlü haber, Üzümlü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Üzümlü - 30.07.2021
BAŞKANIMIZ BAYINDIR HUĞLU'DAKİ TEKSTİL AÇILIŞINA KATILDI
Konya'nın av tüfeği imalatında adından söz ettiren Huğlu Mahallesi'nde açılışı yapılan KOP destekli kurulan tekstil atölyesinde, yerleşim merkezinde yaşayan kadınlar tarafından avcı kıyafetleri ve outdoor ürünlerinin de üretimi yapılacağı tekstil atölyesi açıldı. Açılışta konuşan Başkanımız Bayındır Tekstil konusunda Beyşehir'in alışık olduğu ve büyüklerin de olduğunu belirterek Huğlu'daki tekstil fabrikasının da bu yolda olacağını söyledi. Başkanımız Bayındır, "Naci Tanık Başkanın nezdinde KOP Dairesine sonsuz teşekkür ediyoruz. Zira üreten biziz, yöneten biziz diyen Huğlu'dayız. Huğlu insanının asırlık mazisiyle gelmiş geçmiş ecdatlarına rahmet gönderiyorum. Onların emeklerine saygı duyarak bu başarıyı bugünlere getirip buradan daha iyi hedeflere götürme azminde olan Huğlu'ları ise tebrik ediyorum. Belediye olarak her zaman Huğlu ve Üzümlüyü taşımadan, bölmeden, koparmadan yerlerinde sanayilerini geliştirmenin onları daha ileriye hedeflerine varmalarında yardımcı olalım düşüncesinde olduk.
Üzümlü - 01.07.2021
Son dakika... Konya'da silah imalathanesinde kazayla kendini av tüfeğiyle vuran kişi hayatını kaybetti
Mehmet Özuslu (35), Üzümlü Mahallesi'nde kendisine ait av tüfeği atölyesindeki silahların kabiliyetini denemek için doldur-boşalt işlemi yaptı.
Üzümlü - 04.06.2021
Bakan Kurum: "Karapınar Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz"
"Karapınar Atık Su Arıtma Tesisimizdeki içme suyu kalitesinde arıtılan suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz" 55 milyon avro değerinde yatırım yaptıklarını belirten Bakan Murat Kurum, şunları kaydetti: "2 milyon Konyalıya hizmet götüren, 36 milyon avro değerindeki Konya Katı Atık Yönetimi, Akşehir Su ve Atıksu ve Seydişehir Atıksu Arıtma Tesisi Projelerimizi tamamladık. Yine Avrupa Birliği ile beraber Konya'nın da içinde olduğu bu 31 ildeki Temiz Hava Merkezlerinden alınan verilerle, Hava Kalitesi Modelleri hazırlıyoruz. Şehirlerimizdeki hava kirliliğini önleyecek stratejileri belirliyoruz. Alaeddin Tepesi'nin çevresinde oluşan görüntü kirliliğini de ortadan kaldırıyoruz. Bu projemizin de ilk etabını tamamladık, ikinci etabına da başladık, en kısa zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Yine hepimizin bildiği gibi Eski Sanayi ve Karatay Sanayi siteleri şehrimizin içinde kalmıştı. Burada da ciddi bir kirlilik söz konusuydu. Biz de daha güzel, daha temiz bir sanayi alanı kurmak istedik. 4 etapta, 2 milyon 80 bin metrekare alanda, 2.690 dükkanın ve 134 ticari alanın bulunduğu Konya Yeni Sanayi Sitemizin inşası olanca hızıyla devam ediyor. Yeni Mevlana Meydanımızı tamamlamak için de var gücümüzle çalışıyoruz. Projeyle inşallah, şehir merkezindeki o eski görüntü kirliliğini de tamamen ortadan kaldırmış olacağız. Konya'nın, Dünya'nın nazar boncuğu Meke Gölü'müzdeki manzaralar hepimizi üzdü. Gölümüzün kurumasını istemiyoruz. Karapınar Atık Su Arıtma Tesisimizdeki içme suyu kalitesinde arıtılan suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz. 1 yılda 2,5 milyon metreküp suyu gölümüze taşıyacağız. İnşallah Meke Gölümüz; büyüleyici ve ihtişamlı görüntüsüne yeniden kavuşacak." "Beyşehir Gölü'nün dibindeki 2 bin 427'i hayalet ağın 470'ini çıkardık" Beyşehir Gölü'nde de çalışma yürüttüklerini ifade eden Bakan Kurum, "Beyşehir Belediyesi ve hocaların yaptığı ekolojik çalışmalar neticesinde; Beyşehir Gölü tabanında tespit edilen ve canlı hayatını tehdit eden, 2 bin 427'i hayalet ağın 470'ini çıkardık. Tuz gölü ve Beyşehir Gölümüzün doğal yapısını korumak için, atık suların arıtılmasına yönelik tesislerimizi de hızla inşa ediyoruz. Beyşehir'de Huğlu ve Üzümlü Biyolojik Atık Su Arıtma Tesislerimiz yükseliyor.
Üzümlü - 06.05.2021
Konya, savunma sanayinin merkezi olma yolunda
HUĞLU'DAN ASELSAN'A Huğlu ve Üzümlü mahallelerinin özellikleav tüfeği üretme kültürü üzerine odaklandığını, bunun yanı sıra şu anda şehirde savunma sanayi alanında çok ciddi bir kararlılık olduğunu anlatan Kütükcü, "5 yıl önce savunma sanayini gündemimize aldık.
Üzümlü - 04.05.2021
Tarım kenti Konya savunma sanayisinde de zirveye oynuyor
Kütükcü, ASELSAN Konya Silah Sistemleri AŞ. yatırımıyla Konya'nın sektörde yeni döneme girdiğine işaret ederek, şöyle konuştu: "2021'e de iyi başladık. Sektördeki ihracatta üçüncü il konumuna geldik. Buna henüz ASELSAN Konya'nın rakamları dahil değil. İnşallah deneme üretimlerinin başladığı fabrikamızın ihracat rakamları, önümüzdeki süreçte Konyamızın savunma sanayisindeki gücünü çok daha iyi yerlere taşımış olacak. 17 Aralık'ta deneme üretimi başladı, artarak da devam ediyor." Sektördeki güçlü altyapı ASELSAN yatırımını getirdi Konya'nın, kent merkezi ve Huğlu ile Üzümlü mahallerindeki işletmelerle güçlü altyapısı olduğuna dikkati çeken Kütükcü, şöyle konuştu: "Şehrimizin savunma sanayisi üretim kapasitesi vardı.
Üzümlü - 06.04.2021
Son Dakika | Beyşehir'in av tüfeği üretim merkezinde de TOKİ konutları yükselecek
Son dakika gündem haberi: Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Üzümlü Mahallesi'nde TOKİ Başkanlığı tarafından 106 konut ve 1 ticaret merkezi inşa edileceği, bu kapsamda projenin 20 Nisan 2021 tarihinde ihaleye çıkarılacağı bildirildi.
Üzümlü - 04.02.2021
Konya'da kaçak silah operasyonu
Harekete geçen ekipler, ilçeye bağlı Üzümlü ve Huğlu mahallelerinde 7 ev ve iş yerine baskın düzenledi.
Üzümlü - 22.01.2021
AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız, Beyşehir'i ziyaret etti
Altunyaldız, daha sonra beraberindekilerle, Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde av tüfeği sektöründe üretim yapan firma ve silah fabrikalarına ziyaretlerde bulundu.
Üzümlü - 07.01.2021
AK Parti Seydişehir Teşkilatı, Beyşehir'de silah fabrikalarını ziyaret etti
AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ve yönetim kurulu üyeleri, Beyşehir'deki Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi ile Organize Sanayi, Üzümlü ve Huğlu'daki silah fabrikalarına bir dizi ziyarette bulundu.
Üzümlü - 24.12.2020
Tarıma elverişsiz arazide güneşten üretilen elektrikle 3 bin 600 hanenin ihtiyacı karşılanıyor
Üzümlü ilçesine bağlı Pişkidağ köyü yakınlarında bulunan tepenin yamaçlarında 100 dönümlük tarıma elverişsiz arazi üzerine yaklaşık 8 milyon dolarlık yatırımla güneş panelleri kuran Taştan, elde ettiği yüksek verimle önemli Güneş Enerji Sistemi (GES) projeleri arasında yer almayı başardı.
Üzümlü - 22.12.2020
Erzincan'da kar ve tipi nedeniyle 12 köy yolu ulaşıma kapandı
Kentin yüksek kesimlerinde bir süredir etkili olan kar ve tipi nedeniyle il merkezinde 3, İliç'te 8 ve Üzümlü ilçesinde 1 köy yolu ulaşıma kapandı.
Üzümlü - 03.12.2020
TOKİ, Beyşehir'de 494 konut daha inşa edecek
AK Parti Beyşehir İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, TOKİ Başkanlığı tarafından Beyşehir merkez ile Huğlu ve Üzümlü mahallelerinde hayata geçirilecek toplu konut projeleri için ihale tarihlerinin belirlendiği anımsatıldı.
Üzümlü - 02.12.2020
Bayramiç'te sahte içki operasyonu
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Üzümlü köyü Halilbey Çiftliği mevkisinde yapılan yol arama ve kontrol faaliyetinde, bir araçta 245 litre sahte şarap bulundu.
Üzümlü - 19.11.2020
Urartuların 2 bin 900 yıllık kalesi turizme kazandırılıyor
Doğu Roma İmparatorluğu'nun da önemli merkezlerinden olan Altıntepe Kalesi, Erzincan il merkezinin 14 kilometre kuzeydoğusunda Üzümlü ilçesinde yer alan yaklaşık 60 metre yüksekliğindeki tepede bulunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Üzümlü Haberleri | Üzümlü Haber - Haberler - Üzümlü haberleri, son dakika üzümlü haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Beyşehir'i ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 23:08:35. #1.14#

title