Üzerinde Meyvesi Olan Armut Ağacı Çiçek Açtı

Üzerinde Meyvesi Olan Armut Ağacı Çiçek Açtı

Niğde'de Üzerinde Meyvesi Olduğu Halde Çiçek Açan Armut Ağacı Görenleri Hayretler İçerisinde Bıraktı. Çiftçiler, Bu Mevsimde Ağacın Çiçek Açmasına Bir Anlam Veremediklerini Söyledi.

Üzerinde Meyvesi Olan Armut Ağacı Çiçek Açtı

Niğde'de üzerinde meyvesi olduğu halde çiçek açan Armut ağacı görenleri hayretler içerisinde bıraktı. Çiftçiler, bu mevsimde ağacın çiçek açmasına bir anlam veremediklerini söyledi.

Bor ilçesine bağlı Bahçeli beldesinde, armut ağacı çiçek açtı. Neredeyse üzerindeki meyvelerin toplanma noktasına geldiği ağacın Ağustos ayının son haftasında çiçek açması görenlere 'Mevsimler değişti' dedirtiyor. Bahçenin sahibi Mustafa Özen, ağacın üzerinde çiçekleri ilk gördüğünde inanamadığını belirterek, "Ağustos ayının son haftasındayız. Ağacın başında meyve varken tomurcuklar oluşuyor, çiçek açıyor. Biz buna bir anlam veremedik. Küresel ısınma mı yoksa başka bir nedeni mi var anlayamadık" dedi.

Özen'in kapı komşusu olan ve meyve tüccarlığı ile uğraşan Ercan Güler de bugüne kadar böyle bir olaya hiç rastlamadığını kaydetti. Ağaçtaki meyvelerin olgunlaşmak üzere olduğunu ifade eden Güler, "Bir taraftan meyveler olgunlaşıyor, bir taraftan da ağaç çiçek açıyor. Şaşkınlık içerisindeyiz. Ağaç halen çiçek açmaya devam ediyor" şeklinde konuştu. Kendisinin bahçesindeki meyveleri toplattığını ve paketlediğinin altını çizen Güler, ağacın başındaki armutların ise 15 güne kadar hasat edileceğini, fakat

çiçek açan tomurcukların meyveye dönüşüp dönüşmeyeceğini merakla beklediklerini sözlerine ekledi.

(TA-FM-MEF-Y)