Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine Bağlı Uşak Devlet Hastanesinde kalp ameliyatlarının yapılması için Sağlık bakanlığından geçen aylarda izin alınmasının ardından çalışmalar hız kazandı.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine Bağlı Uşak Devlet Hastanesinde kalp ameliyatlarının yapılması için Sağlık bakanlığından geçen aylarda izin alınmasının ardından çalışmalar hız kazandı.

Uşak Devlet Hastanesinde kalp damar cerrahi ünitesinin kurulması için kurum tarafından koordinatör hastane olarak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi belirlendi. Koordinatör hastanenin kalp damar cerrahi ünitesi hocalarından oluşan heyet Uşak Devlet Hastanesinde kalp damar cerrahi ünitesinin kurulması için hastanedeki kalp damar servisi, yoğun bakım ve ameliyathaneyi yerinde incelemek ve koordinasyonu sağlamak için ziyarette bulundular. Heyet Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, hastane yönetimi, kalp damar cerrahi ve anestezi uzmanları tarafından karşılandı. Heyet, hastane ekibi ile birlikte Uşak Devlet hastanesindeki kalp damar servisi, yoğun bakım ve ameliyathaneyi yerinde görerek çalışmalar hakkında yönetimden bilgi aldılar.

Heyet Başkanı Prof. Dr. Ali Gürbüz hastanedeki çalışmalar ve inceleme hakkında yaptığı açıklamada "Uşak Devlet Hastanesi'nin kalp damar ameliyatlarının yapılması için fiziki, donanım ve özellikle de uzman personel yönünden yeterli olduğunu gördük. Ayrıca Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve ekibin kalp damar cerrahi ünitesinin kurulması için çok istekli olmaları işlerine sahip çıkmaları bizleri çok mutlu etti. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak Uşak Devlet Hastanesi'ne kurulum aşamasının her safhasında elimizden gelen yardımı yapacağız. Buradan bu hizmetin Uşak halkının hizmetine kazandıran başta Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Yalçın Atlı, hastane yönetimine ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, yakın bir zamanda Uşak Devlet hastanesinde kuracakları kalp damar cerrahi ünitesi sayesinde by- pass ameliyatları ve kalp anjiyosunu hastane bünyesinde gerçekleştireceklerini açıkladı. Hedeflerinin Uşak Devlet Hastanesi'ni hizmet verdiği sağlık nüfusu itibari ile bölgenin en büyük hastanesi yapmak olduğuna işaret eden Genel Sekreter Atlı, sağlıkta kaliteli hizmetten ödün vermeden ilerlemeyi sürdüreceklerinin altını çizdi.

"Sağlıkta bölgemizde dışa bağımlılığı azaltacak projeleri birer birer hayata geçirmek için kolları sıvadık" diyen Atlı, "Hastanemizde personel ve cihaz sayısını artırarak hizmet kalitesini ve hasta memnuniyetini daha da yükselttik. Açık kalp ameliyatları ve kalp anjiyosu çok hassas branşlardır. Daha önceki yıllarda bölgemizden pek çok hasta kalp ameliyatı olabilmek için büyükşehirlere gitmek zorunda kalıyordu. Kalp damar cerrahinin altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde kalp damar cerrahi merkezini hastane çatısı altında kurarak, by-pass, kalp kapağı ve damar hastalıklarında tüm ameliyatları hastanemizde gerçekleştireceğiz. Kardiyolojide mevcut kapasitemizi artıracağız. Bu projeyle kalp cerrahisinde ihtiyaç duyulan tüm modern cihaz ve malzeme donanımını eksiksiz olarak hastanemizde kuracağız. Bu sayede hastalarımızın kentimiz Uşak'ta modern bir ortamda tedavi olmalarını sağlayacağız" ifadelerine yer verdi. - UŞAK

Uşak'ta Açık Kalp Ameliyatları İçin Geri Sayım Başladı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500