ULUSLARARASI HAVALİMANLARI KONSEYİ HABERLERİ

Uluslararası Havalimanları Konseyi Haberleri

Uluslararası Havalimanları Konseyi haber, Uluslararası Havalimanları Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uluslararası Havalimanları Konseyi - 24.02.2021
İSTANBUL HAVALİMANI'NA, BİRİNCİ SEVİYE KARBON SALIMI SERTİFİKASI
TÜRKİYE'NİN dünyaya açılan kapısı olan İstanbul Havalimanı, Havalimanı Karbon Akreditasyonu (Airport Carbon Accreditation) kapsamında Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen "Birinci Seviye Karbon Salımı Sertifikası"nı almaya hak kazandı.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 27.01.2021
ACI: Havacılık 6.0 milyar yolcu, 111.8 milyar dolar gelir yitirdi
Havalimanı otoritelerinin küresel birliği Uluslararası Havalimanları Konseyi (Airports Council International - ACI World) verilerine göre, küresel havacılık endsütrisi 2020 yılında 6.0 milyar yolcu kaybı ile toplam yolcu trafiğinin yüzde 64.2'sini ve gelirlerinin de 111.8 milyar dolarını yitirdi.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 07.12.2020
Bakanı Karaismailoğlu: "Sivil havacılık alanında yaptığımız yatırımlarla küresel rekabetteki yerimizi güçlendiriyoruz"
Karaismailoğlu, dünyanın en geniş uçuş ağına sahip ülkelerin başında yer aldıklarını ifade ederek şunları kaydetti: "2003 yılında 2 merkezle 26 noktaya yapılan iç hat uçuşlarını, bugün 7 merkezden 56 noktaya gerçekleştiriyoruz. Dış hatlarda 2003 yılında 50 ülke ile 60 noktaya uçuş gerçekleştirilirken bugün 127 ülkede 329 noktaya uçuş gerçekleştiriyoruz. Ülkemiz, dünya ve Avrupa Havalimanları toplam yolcu sayısı sıralamasında; 2018-2019'da dünyada 10. Avrupa ülkeleri arasında 2019 yılında 5. sıraya yerleşti." "THY en çok yolcu taşıyan marka olmaya devam ediyor" İstanbul Havalimanı'nın, Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından "Dijital Dönüşümde Avrupa'nın En İyi Havalimanı" ödülünü aldığını anımsatan Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın da 25-40 milyon yolcuya sahip havalimanları kategorisinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri ve yolculara sunulan "dijital çözümler" ile "Yüksek Övgüye Değer Havalimanı" olarak belirlendiğinin altını çizdi.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 27.11.2020
Milas-Bodrum Havalimanı ACI pandemi sertifikasını aldı
Milas-Bodrum Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından oluşturulan ve pandemi önlemlerini belirleyen Havalimanı Sağlık Akreditasyonu'nu aldı.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 21.11.2020
İzmir Adnan Menderes, ACI pandemi sertifikasını aldı
İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından oluşturulan ve pandemi önlemlerini belirleyen sertifikayı aldı.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 16.11.2020
Gazipaşa-Alanya, Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin pandemi önlemleri sertifikasını aldı
Gazipaşa-Alanya Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından oluşturulan ve pandemi önlemlerini belirleyen ACI Havalimanı Sağlık Sertifikası'nı aldı.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 16.10.2020
TAV sağlıklı seyahat taahhüdünü güçlendirdi
TAV Havalimanları'nın 6 ülkede işlettiği 11 havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından oluşturulan ve pandemi önlemlerini belirleyen sertifikasyonu alıyor.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 21.09.2020
Son dakika haber! Avrupa'nın seyahat ve turizm sektörü karantinaların bitmesini istedi
AB ülkelerindeki seyahat ve turizm sektörlerini temsil eden ve aralarında Uluslararası Havalimanları Konseyi, Avrupa Havayolları, Avrupa Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Derneği, Avrupa Seyahat Komisyonu, Avrupa Ulaştırma İşçileri Federasyonu, Avrupa Turizm Derneği'nin de bulunduğu 25 çatı kuruluş, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e ortak mektup gönderdi.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 09.09.2020
Bakan Karaismailoğlu Türk sivil havacılığını değerlendirdi Açıklaması
Salgınla mücadele tedbirleri kapsamında ülkeler arası olduğu gibi şehirler arası uçuşların da bir dönem durduğunu ve daha sonra ise bazı kısıtlamalarla uçuşların başladığını anımsatan Karaismailoğlu, "Koronavirüsün dünya ekonomisi ve sivil havacılığa yönelik çok büyük etkisi oldu. Keza Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) verilerine göre yıl sonuna kadar 2019 yılına göre yolcu sayısında yüzde 40 düşüş yaşanması ve havalimanı gelirlerinde ise 76 milyar dolarlık bir düşüş öngörülüyor.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 12.08.2020
İstanbul Havalimanı, sağlık akreditasyonu sertifikası aldı
İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından 24 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan Havalimanı Sağlık Akreditasyonu (Airport Health Accrediation) programı kapsamında verilen sertifikayı alan "dünyadaki ilk" havalimanı oldu.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 12.08.2020
Son dakika... İstanbul Havalimanı'na "Sağlık Akreditasyonu" sertifikası
Son dakika güncel haberine göre KORONAVİRÜS salgını süresince önemli tedbirler alarak yolcularına hizmet veren İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından 24 Temmuz 2020 tarihinde başlatılan "Havalimanı Sağlık Akreditasyonu" (Airport Health Accrediation) programı kapsamında verilen sertifikayı...
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 05.12.2018
Üsküp Havalimanı'nın Bu Yılki İki Milyonuncu Yolcusuna Sürpriz Karşılama
Uluslararası Üsküp Havalimanı'nın, Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından 8 yılda üç kez Avrupa'da kendi kategorisinde en iyi hizmet veren havalimanı olarak ilan edildiğini anımsatan Ersoy, Doğu Avrupa'da da iki kez en iyi 10 havalimanı arasına girdiğini söyledi.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 11.11.2018
Türkiye, Bağlantılı Uçuşlarda Avrupa'nın Zirvesinde
ULUSLARARASI Havalimanları Konseyi'nin (ACI) açıkladığı 2018 yılı bağlantılık raporlarına göre, doğrudan bağlantı ve HUB bağlantısı kategorilerinin tamamında en fazla artış gösteren ülke, Türkiye oldu.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 09.04.2018
Dha İstanbul Bülteni - 4
Görüntü Dökümü: EK GÖRÜNTÜ -Yıkımdan görüntü GEÇİLEN GÖRÜNTÜ -Çiftlik alanı -ARŞİV GÖRÜNTÜ -Çiftlikten görüntü -Polis kamerasından operasyon -Detaylar 09.04.2018 - 14.50 Haber Kodu : 180409097 09.04.2018 - 14.59 Haber Kodu : 180409100_ ==================== 5 - ATATÜRK HAVALİMANI EN YOĞUN 15'İNCİ HAVALİMANI OLDU  Haber-Kamera: İbrahim YILDIZ-İSTANBUL DHA Türkiye'nin en önemli sınır kapılarından biri olan Atatürk Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanları arasında 15'inci sırada yer aldı.  Atlanta, Pekin ve Dubai Havalimanları ilk 3 sırayı aldı.  Atatürk Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI EUROPE) Ocak ayı raporuna göre yolcu sayısı bakımından bir önceki Ocak ayı ile yapılan karşılaştırmada yüzde 30,3'lük artışla Avrupa yolcu trafiğine en çok katkı sağlayan havalimanı oldu.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 09.04.2018
Atatürk Havalimanı En Yoğun 15'inci Havalimanı Oldu
TÜRKİYE'NİN en önemli sınır kapılarından biri olan Atatürk Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanları arasında 15'inci sırada yer aldı. Atlanta, Pekin ve Dubai Havalimanları ilk 3 sırayı aldı. Atatürk Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI EUROPE) Ocak ayı raporuna göre yolcu sayısı bakımından bir önceki Ocak ayı ile yapılan karşılaştırmada yüzde 30,3'lük artışla Avrupa yolcu trafiğine en çok katkı sağlayan havalimanı oldu.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 09.04.2018
Atatürk Havalimanı En Yoğun 15'inci Havalimanı Oldu
TÜRKİYE'NİN en önemli sınır kapılarından biri olan Atatürk Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanları arasında 15'inci sırada yer aldı.  Atlanta, Pekin ve Dubai Havalimanları ilk 3 sırayı aldı.  Atatürk Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI EUROPE) Ocak ayı raporuna göre yolcu sayısı bakımından bir önceki Ocak ayı ile yapılan karşılaştırmada yüzde 30,3'lük artışla Avrupa yolcu trafiğine en çok katkı sağlayan havalimanı oldu.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 09.04.2018
Atatürk Havalimanı En Yoğun 15'inci Havalimanı Oldu
Haber-Kamera: İbrahim YILDIZ-İSTANBUL DHA Türkiye'nin en önemli sınır kapılarından biri olan Atatürk Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanları arasında 15'inci sırada yer aldı.  Atlanta, Pekin ve Dubai Havalimanları ilk 3 sırayı aldı.  Atatürk Havalimanı, Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI EUROPE) Ocak ayı raporuna göre yolcu sayısı bakımından bir önceki Ocak ayı ile yapılan karşılaştırmada yüzde 30,3'lük artışla Avrupa yolcu trafiğine en çok katkı sağlayan havalimanı oldu.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 13.09.2017
Avrupa Havalimanlarında Temmuzda Yolcu Trafiği Arttı
Brüksel merkezli Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) Avrupa tarafından temmuz ayı hava trafik raporu yayınlandı.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 04.11.2016
Sani Şener'e Legion d'honneur nişanı
Uluslararası Havalimanları Konseyi (Airports Council International/ACI) Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi de olan Şener, 2012 yılında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Fransız İş Konseyi Başkanlığı görevine seçildi.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 30.09.2016
Sani Şener, Havalimanı Ceo'larına Türkiye'yi Anlattı
TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı ve Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) Yönetim Kurulu Üyesi Sani Şener, konseyin Montreal'de düzenlenen genel kurulunda, 2 bin 397 havalimanı üst yöneticisine (CEO) İstanbul'daki terör saldırısı sonrasında krizi nasıl yönettiklerine ilişkin bilgi verdi.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 09.08.2016
Endonezya'da Havalimanına Yeni Terminal
Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin verilerine göre, geçen yıl 54 milyon yolcuya ev sahipliği yapan Soekarno-Hatta, dünyanın en kalabalık 18.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 31.05.2016
Tav Akademi Sektör Liderlerini İstanbul'da Buluşturdu
TAV Akademi, ICAO TRAINAIR Plus Programı'nın 16. özel eğitim kurumu olarak dünyada geçerliliği kabul edilen havacılık eğitimleri düzenlemeye başladı. 2010 yılından beri Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin (ACI) dünyadaki 15 küresel eğitim merkezinden biri olarak her yıl havalimanı işletmeciliğine yönelik eğitimler organize ediyor.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 19.05.2016
İzmir Adnan Menderes" En Çevreci Havalimanları Arasında
TAV tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı da geçen yıl bu seviyeye ulaşmıştı. Her iki havalimanı da Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI Europe tarafından yürütülen Havalimanı Karbon Akreditasyonu programında en üst seviye olan Level 3+ sertifikasyonu aldı.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 19.05.2016
İzmir dünyanın en çevreci havalimanları arasında
Yine TAV tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı da geçen yıl bu seviyeye ulaşmıştı. Her iki havalimanı da Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI Europe tarafından yürütülen Havalimanı Karbon Akreditasyonu programında en üst seviye olan Level 3+ sertifikasyonu aldı.
Uluslararası Havalimanları Konseyi - 29.01.2016
TAV Birikimini Dünyaya Açtı, Tanzanya'dan Eğitime Geldiler
TAV Akademi aynı zamanda Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin (ACI) Avrupa'daki dört eğitim merkezinden biri olarak görev yapıyor.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uluslararası Havalimanları Konseyi Haberleri | Uluslararası Havalimanları Konseyi Haber - Haberler - Uluslararası Havalimanları Konseyi haberleri, son dakika uluslararası havalimanları konseyi haber ve gelişmeleri burada. İSTANBUL HAVALİMANI'NA, BİRİNCİ SEVİYE KARBON SALIMI SERTİFİKASI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 18:44:47. #1.15#
title